Nové zistenia v prípade vraždy Jána Kuciaka a partnerky: Týkajú sa zbrane a biologických stôp

Kým doteraz sa hovorilo o jednej smrtiacej rane pre každého z nebohých, po pitve je to inak.
Zdroj: TV Markíza

Martinina mama nám prezradila aj detaily smrteľných zranení, ktoré dvojica utrpela.

Novinára Jána Kuciaka zavraždili nie jednou, ale dvoma ranami do hrude. Také sú závery nitrianskych lekárov, ktorí spísali predbežnú správu z pitvy. Televízia Markíza zistila aj kaliber smrtiacej zbrane. Podľa odborníkov patrí medzi najpoužívanejší a majú ho aj naše ozbrojené zložky.

Mama zavraždenej Martiny tvrdí, že stále nemajú prístup do celého spisu. Doteraz nevidela napríklad fotografie z miesta činu. Vie len to, že jej dcéru našli v kuchyni. Podľa našich informácií sa práve tam svietilo, keď prišli na miesto ako prví hasiči s policajtmi. Jána Kuciaka objavili zastreleného na schodoch do pivnice.

„Ja som chcela vidieť fotografie, vraj ešte nemôžeme do nich nahliadnuť, neviem prečo. Určite niečo taja, lebo keby fakt v tom nemali nič spoločné, tak nemajú problém povedať aktuálne, čo sa tam stalo, čo tam našli, aké dôkazy," uviedla Zlatica Kušnírová.

Niečo sa predsa už vie. Kým doteraz sa hovorilo o jednej smrtiacej rane pre každého z nebohých, po pitve je to inak. Dve rany v Jánovej hrudi mali vraj rovnaký strelný kanál. Vrah podľa expertov musel vypáliť na to isté miesto dvakrát. Preto to odhalili až pri pitve. 

"Martina bola pravdepodobne strelená cez nos, guľka preletela temenom hlavy. Ja si neviem predstaviť, ako to dokázali, museli ju držať za vlasy alebo ja neviem čo," hovorí Martinina mama.

Zistili sme ale ďalšie zaujímavé informácie. Zločinec síce vystrelil z rovnakej zbrane na obete spolu trikrát, no pri telách našli len dve nábojnice, tretia chýba. Experti, ktorých sme oslovili, predpokladajú, že v zbrani mohla uviaznuť. Vrah mal zrejme technické problémy.

Naznačujú to aj ďalšie fakty. Na mieste činu totiž policajti našli aj dva neporušené nevystrelené náboje. Podľa odborníkov to vyzerá tak, že sa vrahovi smrtiaca zbraň zasekávala a musel ju prebíjať. Podľa našich informácií Jána Kuciaka a jeho snúbenicu zabili guľky kalibru 9 milimetrov Luger.

Je to jeden z najpoužívanejších typov streliva. Niekoľko rokov ho majú vo výbave aj slovenské ozbrojené zložky. Naše zdroje tvrdia, že ani na nábojoch ani na nábojniciach na mieste činu nenašli experti žiadne biologické stopy, ktoré by pomohli odhaliť vraha.

Matka zavraždenej snúbenice Jána Kuciaka tvrdí, že z domu nič nezmizlo. Našli retiazku aj zásnubný prsteň. Keďže je pre ňu vyšetrovanie zahalené rúškom tajomstva, veľmi policajtom neverí. Aj keď tvrdí, že určite sú medzi nimi aj poctivci.

V jednom sa ale s policajtmi zhoduje - na motíve vraždy. Aj podľa nej je najpravdepodobnejšou verziou, že zomreli pre novinárovu prácu.


BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pitva

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.