Trestným oznámením poslanca Rajtára sa bude zaoberať ÚŠP

Poslanec za SaS Jozef Rajtár
Zdroj: TASR

Podal ho na neznámych páchateľov, ktorí ako organizovaná zločinecká skupina mali spáchať viacero závažných trestných činov ekonomickej povahy.

Trestným oznámením na neznámych páchateľov, ktoré podal v pondelok (19.3.) na generálnu prokuratúru opozičný poslanec Jozef Rajtár (SaS), sa bude zaoberať Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).

"Predmetné podanie bolo na Úrade špeciálnej prokuratúry zaevidované. Bude pridelené prokurátorovi, ktorý po jeho preštudovaní rozhodne o ďalšom postupe," uviedla hovorkyňa hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. 

Rajtár podal trestné oznámenie na neznámych páchateľov, ktorí ako organizovaná zločinecká skupina mali spáchať viacero závažných trestných činov ekonomickej povahy.

Analýzou svojich predchádzajúcich trestných oznámení totiž dospel k názoru, že charakter, spôsob vykonania a následné maskovanie týchto skutkov si vyžadovalo súčinnosť viacerých osôb.

Opozičný poslanec tvrdí, že tieto osoby si museli byť vedomé nezákonného konania. Medzi podozrivými sú okrem iných aj Marián K. a Ladislav B., ktorí sa na základe pochybných operácií s nehnuteľnosťami mali dopustiť viacerých daňových podvodov vrátane neoprávneného uplatnenia si odpočtu DPH.

"Vražda Jána a Martiny má zastrašiť všetkých, ktorí odhaľujú pravdu. My jej musíme dať celkom iný zmysel, ako jej dali objednávatelia. Musia sa zmobilizovať aj slušní policajti a prokurátori, musia si svedomito plniť svoje povinnosti a nenechať sa zastrašiť. Nesmieme sa nechať zastrašiť, inak nám organizovaný zločin vezme slobodu a s ňou aj chuť do života," povedal mimo iného Rajtár.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Jozef rajtár

Dôležité udalosti