Žilinčan poslal tisíce eur cez službu Western Union, tie však záhadne zmizli

Peniaze poslané do Nemecka rodina nenašla.
Zdroj: TV Markíza

Slovenská pošta pritom uvádza, že ide o bezpečný a najrýchlejší spôsob zasielania hotovosti.

Mladý Žilinčan si za ťažko zarobené peniaze v zahraničí išiel kúpiť auto do Nemecka. Rodičia ho presvedčili, aby hotovosť z bezpečnostných dôvodov nebral so sebou, a radšej peniaze poslal cez službu slovenskej pošty (Western union) priamo do Nemecka, kde by si ich zase vybral.

Po príchode do Nemecka však rodinu čakal poriadny šok. "Syn vložil 3-tisíc eur s poplatkom 119 eur. Bol vkladateľ, dal to na manžela, pretože vkladateľ a prijímateľ nemôže byť ten istý. V Nemecku sme si mali tých 3-tisíc eur vybrať," vysvetlila matka Ingrid Ďugová.

V momente, keď si išli peniaze v zahraničí vybrať, sa rodinný výlet zmenil na drámu. "Keď sme prišli na poštu v tom nemeckom meste, povedali nám, že tam peniaze nie sú. Deň predtým, ako sme tam prišli, tie peniaze niekto vybral," uviedla.

Rodina ihneď kontaktovala poštu na Slovensku, tam tvrdili, že peniaze odoslali. Obrátili sa na tamojší konzulát aj políciu. Vyšetrovateľ im podľa slov pani Ingrid povedal, že podvody s prevodmi peňazí sa niekedy vyšetria za šesť až sedem rokov, ak vôbec.

Pošta na svojej stránke uvádza, že služba Western Union je bezpečný a najrýchlejší spôsob zasielania a prijímania hotovosti bez toho, aby ste potrebovali bankový účet. Hoci je pošta len sprostredkovateľ služby, tvrdí, že je bezpečná.

Pri výbere peňazí musí totiž prijímateľ predložiť desaťmiestny kód, meno, adresu, dátum narodenia a ešte aj doklad s fotografiou. Prostredníctvom týchto údajov je možné identifikovať, komu bola suma vyplatená.

Rodina sa domov vrátila bez peňazí aj bez auta. Hneď išli na pobočku pošty, kde peniaze vkladali, podať reklamáciu. Po dvoch týždňoch im vraj na pošte povedali, že oni s tým nič nemajú. 

Rodina sa plánuje obrátiť na orgány činné v trestnom konaní.


BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pošta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.