Pozrite sa, ako to vyzeralo na palube historicky prvého nonstop letu z Perthu do Londýna

Posádka sa starala o komfort cestujúcich.
Zdroj: Twitter/WayneKwong

Let absolvoval Boeing 787-9 Dreamliner s viac než 200 pasažiermi a 16 členmi palubného personálu za vyše 17 hodín.

Austrálske aerolínie Qantas v nedeľu (25.3.) uskutočnili prvý nepretržitý let medzi Austráliou a Britániou. Let medzi Perthom a Londýnom absolvoval Boeing 787-9 Dreamliner s viac než 200 pasažiermi a 16 členmi palubného personálu za vyše 17 hodín, pričom lietadlo prekonalo vzdialenosť 14.498 kilometrov.

Tento historický let je podľa stanice BBC súčasťou ambiciózneho plánu spoločnosti Qantas na pridanie ultradlhých letov do svojej ponuky. Regionálna vláda štátu Západná Austrália dúfa, že táto nová priama trasa prispeje k posilneniu miestneho cestovného ruchu. Šéf Qantasu Alan Joyce označil predmetnú službu za "prelomovú".


Lietadlo pristálo v Londýne dokonca o 20 minút skôr pred plánovaným príletom. Na minimalizovanie nepohodlia cestujúcich je boeing vybavený zariadeniami, ktoré zlepšujú kvalitu vzduchu a znižujú hluk v cestovnom priestore. 

Nová linka Perth-Londýn je približne o tri hodiny rýchlejšia než iné trasy, ktoré zahŕňajú zastávky na Blízkom východe na výmenu lietadiel alebo dotankovanie. Let je celosvetovo druhým najdlhším - po trase z katarskej Dauhy do novozélandského Aucklandu, ktorá meria 14.529 kilometrov a sprostredkuje ju spoločnosť Qatar Airways. 

Jeden z pasažierov Wayne Kwong na svojom Twitteri zdokumentoval, ako tento špeciálny let vyzeral. Cestujúci mali ku konzumácii k dispozícii kuracie prsia či jablká ale aj sladkosti a alkoholické nápoje. Takto to na palube vyzeralo.

PERTH/TASR, pg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Veľká británia

Dôležité udalosti