Jozef (†26) unikal na aute pred políciou, jeho bezvládne telo našli pri plote

Tragická nehoda v Trenčianskej Turnej.
Zdroj: KRPZ Trenčín

Muži zákona si vozidlo všimli, keď vysokou rýchlosťou vychádzalo z odpočívadla, pričom ohrozovalo ľudí stojacich na parkovisku.

Pri tragickej dopravnej nehode, ktorá sa stala v nedeľu (25.3.) večer o 21.40 h, zahynul mladý muž z okresu Púchov. Jozef (†26) vysokou rýchlosťou unikal pred políciou.

Ako informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová, diaľniční policajti počuli na kontrolnom stanovišti na čerpacej stanici Zamarovce na diaľnici D1 vytáčanie motora a spozorovali automobil Škoda Superb, ako vysokou rýchlosťou vychádza z odpočívadla, pričom ohrozoval ľudí stojacich na parkovisku. 

Policajti začali automobil prenasledovať. Prenasledovaný automobil vo vysokej rýchlosti opustil diaľnicu na diaľničnom privádzači Trenčín, pričom ohrozoval ostatné automobily.

Zdroj: KRPZ Trenčín

„Diaľniční policajti si všimli, že vozidlo uniká smerom na Trenčiansku Turnú. Vozidlo mali chvíľu v dohľade, avšak stále bolo takmer 800 metrov pred nimi. Za pravotočivou zákrutou vozidlo stratili z dohľadu. Na krajnici zbadali úlomky plastov z vozidla a stúpajúci dym. Vozidlo bolo prevrátené na streche v kanáli. Vo vozidle sa nenachádzala žiadna osoba. Pri plote na pozemku súkromnej firmy našli vodiča, ktorý bezvládne ležal v blízkosti drevených paliet. Záchranné zložky okamžite začali s oživovaním, ich pokusy však už boli márne," uviedla Antalová s tým, že policajti jazdili so zapnutým výstražným svetelným a zvukovým zariadením. Pri prenasledovaní vozidla nebola použitá strelná zbraň ani varovný výstrel a ani iná hrozba strelnou zbraňou.

Zdroj: KRPZ Trenčín

Na mieste dopravnej nehody bol aj súdny znalec. Vozidlo Škoda Superb, ktorého vlastníkom je súkromná spoločnosť z Olomouca, bolo úplne zničené. Pri dopravnej nehode bolo poškodené aj dopravné značenie a oplotenie súkromného pozemku spolu s reklamným pútačom. 

„Dopravnú nehodu vyšetrujú trenčianski dopravní policajti a bolo začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenie. Príčina a miera zavinenia nehody je v štádiu vyšetrovania," doplnila Antalová.


TRENČIANSKA TURNÁ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.