Černák a Lališ si sadli za jeden stôl. Dokopy ich dali vyšetrovatelia

Mikuláš Černák.
Zdroj: TV Markíza

Konfrontácia sa uskutočnila pre údajnú objednávku vraždy Sylvie Volzovej.

Stretnutie zoči - voči. Bývalý mafiánsky boss Mikuláš Černák a údajný šéf gangu sýkorovcov Róbert Lališ, prezývaný Kýbel si sadli za jeden stôl.

Dvoch mužov podsvetia dali dokopy vyšetrovatelia, ktorí objasňujú údajnú objednávku vraždy podnikateľky Silvie Volzovej.

Konfrontácia mala priniesť viac svetla do kauzy, v ktorej si bývalý majiteľ Televízie Markíza Pavol Rusko mal objednať likvidáciu vtedajšej obchodnej spoločníčky Silvii Volzovej. Konfrontácia sa konala za múrmi banskobystrickej väznice. Róbert Lališ to nemal ďaleko, keďže sedí práve tam.

Mikuláš Černák si však trest odpykáva vo väzení v Ilave. Do Banskej Bystrice ho tak museli priviesť špeciálnou eskortou.

Konfrontácia trvala štyri hodiny. Černák i Lališ boli vraj pokojní, no zároveň aj dôrazní vo svojich tvrdeniach.

„K žiadnemu prekvapeniu nedošlo. Nenastal ani žiadny významný posun v dôkaznej situácii. Obaja obvinení sa pridržali svojich pôvodných výpovedí," povedal novinárom Černákov advokát Miloš Maďar.

Černák tvrdí, že po tom, ako dostal od Ruska objednávku na likvidáciu Volzovej, oslovil Lališa, aby mu vraj vo veci pomohol.

„Náš klient, pán Lališ popiera, že by sa vôbec niekedy stretol či už s pánom Černákom alebo s pánom Ruskom za účelom akejkoľvek objednávky diskreditácie poškodenej," zdôraznil Lališov advokát Martin Pohovej.

Podľa Maďara sa uskutočnia ďalšie procesné úkony a bude sa zisťovať, ktorá verzia je tá, ktorá je v súlade s ostatnými dôkazmi.

„Pán Lališ vníma výpoveď pána Černáka ako účelovú výpoveď v snahe dosiahnuť podmienečné prepustenie z trestu," vyhlásil Pohovej.

Kým Mikuláša Černáka odviezli naspäť do Ilavy, Róbert Lališ si konfrontovanie v kauze opäť zopakuje v utorok (27. 3.). Do očí si budú pozerať tentokrát s bývalou Černákovou pravou rukou, Milošom Kaštanom


BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pavol Rusko

Dôležité udalosti