Prieskum ukázal, koľko necháte v obchode za veľkonočné nákupy

Veľkonočná šunka - ilustračná snímka.
Zdroj: shuttertock.com

Cena sa odvíja od toho, či sviatky strávite s rodinou alebo odcestujete.

Tohtoročné veľkonočné sviatky budú prvé, počas ktorých budú obchody zatvorené až celé tri dni - na Veľkonočný piatok, Veľkonočnú nedeľu a na Veľkonočný pondelok. Jediný deň, kedy budú obchody otvorené ako zvyčajne je Biela sobota.

Podľa prieskumu nákupného spoločenstva Cashback World až 68 percent Slovákov plánuje uskutočniť sviatočný nákup postupne, počas tohto týždňa - teda ešte pred Veľkým piatkom.

TIP: Za veľkonočný nákup zaplatíme viac, ako vlani

Len necelá štvrtina (24 percent) plánuje nakúpiť naraz jeden deň v týždni pred Veľkým piatkom a iba osem percent opýtaných, okrem čiastočného nakupovania v týždni, sa chystá navštíviť obchody aj počas Bielej soboty.

Koľko minieme na sviatky?

Prieskum ďalej ukázal, že väčšina Slovákov (73 percent)  zamýšľa na veľkonočný nákup minúť od 50 do 100 eur. Maximálny rozpočet do 200 eur si stanovila približne pätina slovenských domácností (22 percent) a len päť percent je ochotných na nákupy súvisiace s Veľkou nocou minúť viac ako 200 eur.

Rozpočet na sviatočný nákup vo veľkej miere súvisí aj s programom počas voľných dní. Prieskum preto zisťoval, kde Slováci plánujú stráviť sviatky.

Takmer tri štvrtiny respondentov (70 percent) uviedlo, že uprednostní pohodlie vlastného domova v kruhu najbližšej rodiny a len približne tretina (30 percetn) nemá v pláne zostávať doma.


Prieskum sa uskutočnil začiatkom marca 2018 na vzorke 1 842 respondentov starších ako 18 rokov a pre tvnoviny.sk ho poskytol Milan Kisztner.

BRATISLAVA/zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sviatky

Dôležité udalosti