Útok na úrade práce: Nezamestnaný muž údajne úradníčku ťahal za vlasy

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

Incident sa odohral na úrade práce v Leviciach.

Plač, slzy, veľký šok a údajne aj vytrhané vlasy. Tak sa skončil incident, ktorý teraz zamestnáva nielen vedenie úradu práce v Leviciach, ale aj políciu. Zamestnankyňa úradu skončila na PN po tom, čo ju údajne napadol nahnevaný klient.

Nezamestnaný, vysokoškolsky vzdelaný päťdesiatnik z Levíc čakal na chodbe úradu práce. Keďže pracovníčka, ku ktorej ho predvolali, tam nebola, pokúsil sa osloviť jej kolegyňu. Nepochodil.

„Bola drzá na mňa tá pracovníčka. Nesprávala sa tak, ako sa má správať, to znamená, že ma vyhodila z kancelárie von. Neustále telefonovala a vulgárne sa vyjadrovala voči mojej osobe," opísal incident muž.

To ho nahnevalo a povolili mu nervy. Ženu údajne napadol a ťahal za vlasy. Potom vraj z kancelárie vyšiel. Pracovníčka s plačom a v šoku zavolala kolegovi. SBS-kár napokon privolal policajtov. Tí nezamestnaného muža okamžite zadržali.

„Podľa lekárskej správy klient spôsobil pracovníčke povrchové poranenie s dobou liečenia do štyroch dní," povedala hovorkyňa ústredia úradu práce Jana Lukáčová.

Levičanovi za výtržníctvo hrozí trojročná podmienka.

Údajne napadnutá úradníčka je momentálne práceneschopná. Muž, ktorý je podozrivý z útoku na ňu, sa však bráni. Povedal nám, že všetko bolo inak. Ženu vraj fyzicky nenapadol, ale jej iba vynadal.

„Prečo by som mal niekoho napadnúť, ja som nikoho nenapadol, ale by si to zaslúžili. Zaslúžili, lebo takto sa chovajú k ľuďom. Ja som len povedal toľko, aby sa chovala slušne," zdôraznil nezamestnaný muž.

Podľa Lukáčovej ústredie práce už dlhší čas avizuje zvýšené agresívne správanie klientov na úradoch práce, ktorí verbálne a aj fyzicky napádajú zamestnancov. Na niektorých úradoch preto zriadili ostrahu.

Muž podozrivý z výtržníctva incident rieši s právnikom. Ten nám odkázal, že platí prezumpcia neviny a tvrdenia zamestnankyne a úradu sú nepodložené. Kolegovia úradníčky sa k incidentu vyjadrovať nechcú.


LEVICE/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Napadnutie

Dôležité udalosti