Nielen ohryzené nechty a ruky medzi stehnami o vás prezradia veľa

Ilustračná snímka.
Zdroj: Prapa/shutterstock.com

Naučte sa čítať zlozvyky a nahliadnite do tajov neverbálnej komunikácie.

Možno si to ani neuvedomujete, ale niektoré zlozvyky nás stavajú do zlého svetla. Najmä tie neverbálne, ktoré podvedome robíme v spoločnosti. Prezradia o vás oveľa viac, ako si myslíte. Ak zlozvyky nemáte, tak vás článok aspoň naučí čítať ľudí okolo vás. A to aj vtedy, ak ich poznáte iba chvíľu. Konkrétne ruky naznačia viac, ako si myslíte.

Nahliadnutie do tajov neverbálnej komunikácie nám môže pomôcť s naším vyjadrovaním. Môžeme sa naučiť kontrolovať sami seba a dávať si pozor na to, čo s rukami počas rozhovoru robíme.

Zároveň sa naučíte čítať ľudí okolo seba, za pár minút môžete spoznať, či vás ľudia okolo počúvajú, súhlasia s vami, cítia sa nervózne alebo povýšenecky. Spoznajte, čo znamenajú tieto gestá i to, ako ľahko sa dajú skrotiť.

Ohrýzanie nechtov

Nie je to vôbec nevinný zlozvyk. Hryzenie nechtov v spoločnosti hovorí o ješitnosti, pocite nenahraditeľnosti i o tom, že jedinec je lepší ako všetci ostatní. Ak je to váš problém, je na čase vrátiť sa nohami na zem a dávať si veľký pozor, kam svoje prstíky strkáte.

Kontrola času

Tento zlozvyk prezrádza nervozitu a netrpezlivosť. Spôsobuje falošný dojem, že jedinec sa nachádza v zhone, čo vôbec nepôsobí priateľsky. Ak to robíte aj vy, radšej si strčte mobil do kabelky a dajte si zákaz, že ho počas večera budete vyberať.

Ak viete, že v určitý čas musíte odísť, nastavte si pripomienku, ktorá vám včas zazvoní. Je to oveľa prijateľnejšie, než sledovať každú minútu, ako uteká čas.

Prehnaná gestikulácia

Často vidíme, ako sa niektorí neubránia prehnaným gestám a mávajú nekontrolovane rukami na všetky svetové strany. Toto správanie hovorí, že tento človek niečo skrýva a mali by ste sa mať na pozore. 

Zdroj: Dmytro Zinkevych/shutterstock.com

Ak je práve toto vaša slabosť, snažte sa svoje gestá zmierniť na malé a kontrolované. TIe sú prejavom sebadôvery a vodcovských schopností. Pri komunikácii nezabúdajte na otvorené dlane, ktoré dávajú najavo otvorenosť a tiež to, že nič netajíte.

Ach, tie vlasy

Myslíte si, že točenie pramienku vlasov na prst vyzerá zvodne a sexy? No možno, ale skôr to vypovedá o nepozornosti a neistote. I o tom, že takýto jedinec sa snaží oklamať okolie a tváriť sa sebaisto. Verte, že je lepšie otvorene sa priznať, že danej téme nerozumiete a nemáte k nej čo povedať. Týmto prístupom si získate väčšiu obľubu a skutočných priateľov.

Ruky zaťaté v päsť

Toto gesto o vás prezrádza, že ste poriadne nahnevaný človek a je znakom agresie. Dávajú dosť jasne najavo nesúhlas s vaším názorom a rozhodne o tom takýto ľudia nehodlajú diskutovať.

Zdroj: Shutterstock.com

Na túto reakciu si dávajte pozor aj vy, možno ju nevedomky robíte tiež. Napr. keď šéf pridelí prácu, do ktorej sa vám veľmi nechce a ste nahnevaní. Výlev emócií si nechajte na neskôr, až sa za šéfom zatvoria dvere.

Neposedné klepanie prstov o stôl

Je to prejav vnútorného nepokoja, zmätku a chaosu vo vnútri človeka, ktorý to robí. V tejto chvíli nie je schopný prijímať akékoľvek podnety zvonka a nemá zmysel mu venovať pozornosť.

Ak sa v tejto situácii pristihnete vy, okamžite s tým prestaňte, zatvorte oči a zhlboka sa nadýchnite. Váš mozog si potrebuje oddýchnuť, dať si pár minút pauzu a zrelaxovať. Radšej sa ospravedlňte a na chvíľku sa niekam zatvorte.

Zdroj: Atstock Productions/shutterstock.com

Ruky medzi stehnami

Je to veľmi nevinné gesto a značí plachosť daného jedinca, ktorý radšej mlčí, než by presadil svoj názor. Rozhodne na takého človeka nenaliehajte a dajte mu priestor, veľakrát čaká na to, až ho vyzvete k oznámeniu vlastného názoru, ale rozhodne ho k tomu nenúťte.

Ak tento problém trápi vás, snažte sa ho malými krôčikmi prekonávať, najskôr vo svojom okruhu priateľov, ktoré svojím názorom iste neurazíte a rovnako to potom môžete aplikovať v práci, píše bety.cz.

BRATISLAVA/zg
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme My ženy

Dôležité udalosti