Pôvodní majitelia násilne prebratého podniku v Trenčíne žiadajú obnovu konania

Podnik Fatima.
Podnik Fatima. Zdroj: TV Markíza

Podľa právoplatného rozsudku vydierali so zbraňou iného podnikateľa Tibora Jurisu. Teraz chcú očistiť svoje meno.

Od 13.00 h stoja Ondrej Janíček a Jozef Strelčík pred sudcom Okresného súdu v Trenčíne. Žiadajú obnovu konania v prípade vydierania, za ktorý boli právoplatne odsúdení ešte v roku 2002 vtedajšou sudkyňou a súčasnou štátnou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti Monikou Jankovskou. Podľa právoplatného rozsudku vydierali so zbraňou iného podnikateľa Tibora Jurisu, od ktorého tak údajne chceli získať nehnuteľnosti.

Obaja muži ale vinu stále odmietajú a tvrdia, že to celé bolo vykonštruované. Okrem toho, TV Markíza už pred štyrmi rokmi priniesla výpoveď údajne vydieraného muža, ktorý potvrdil, že síce vydieraný bol, ale policajti do toho zaplietli aj nevinných, teda Janíčka so Strelčíkom. Mali ho vraj nútiť podpísať už dopredu vypracovanú výpoveď. On to aj urobil, lebo nechcel odísť z ochrany svedkov, v ktorej bol preto, lebo ho skutočne vydierali mafiáni. Aspoň takto nám to opísal.

Od väzobného stíhania a následného prepustenia Ondreja Janíčka a Jozefa Strelčíka si podľa svedeckých výpovedí sľuboval dnes už nebohý mafiánsky bos Peter Čongrády, že na neho lukratívny podnik Fatima podnikatelia prepíšu.

Na obnovu konania neprišiel ani pôvodne vydieraný muž, ani svedok Michal Vida, ktorý hovorí o závažných prepojeniach štátnych úradníkov na mafiu. Ondrej Janíček a Jozef Strelčík žiadajú sudcu o vypočutie deviatich svedkov. Sudca ale povedal, že nepripustí spochybnenie zákonnosti postupov, môžu priniesť len nové dôkazy a vyhlásenie svedkov za dôkazy nepovažuje.

Jozef Strelčík žiada o obnovu konania a očistenia svojho mena prvýkrát, Ondrej Janíček už tretí. O obnove konania dnes (28.3.) sudca nerozhodol. Pojednávanie odročil na 6. júna.


TRENČÍN/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Trenčín

Dôležité udalosti