Uber už skončil. Ľudia ho chcú späť

Mail od spoločnosti Uber pre zákazníkov, že firma skončila.
Zdroj: TV Markíza

Podľa opozičných poslancov teraz je na ťahu rezort dopravy.

Uber od utorka neposkytuje svoje služby. Súd mu zakázal fungovať tak ako doteraz. Taxikári sa síce radujú no v radoch zákazníkov sa zdvihla vlna kritiky. Svojim zákazníkom aj vodičom rozoslal Uber včera maily. Informuje, že v Bratislave pozastavujú svoju činnosť.

Viacerí oslovení ľudia nám povedali, že je to škoda. Nie len verejnosť. Takéto rozhodnutie kritizujú aj poslanci z SaS. Poukazujú na zastarané zákony.

„Považujem to za nekonanie vlády, ktoré viedlo k rozhodnutiu súdu, ktoré zakázalo toto podnikanie ako rozhodnutie, ktoré nie len obmedzuje hospodársky rast ale je aj antisociálne," povedal poslanec SaS Eugen Jurzyca.

„Ministerstvo by sa malo rozhodne snažiť vytvárať takú legislatívu, aby čo najviac ľudí, ktorí sa chcú prepraviť a čo najviac ľudí čo chcú v takejto činnosti podnikať, aby ministerstvo dostalo pod akýsi legislatívny dáždnik oficiálneho podnikania. Na to by musel byť prijatý zákon. Chcem teda vyzvať ministra dopravy, aby začal v tejto veci konať," dodal stranícky kolega Miroslav Ivan.

Podľa rezortnej hovorkyne Karolíny Duckej nakoľko ministerstvo dopravy nebolo účastníkom konania, nemá nateraz oficiálne informácie o rozsudku a pozná len medializované informácie.

„Ministerstvo dopravy a výstavby však už v súčasnosti pripravuje novelu zákona, ktorá reaguje aj na nové trendy v oblasti kolaboratívnej ekonomiky a na využívanie digitálnych platforiem v oblasti prepravy osôb," dodala.

Ako bude v budúcnosti vyzerať podnikanie v tejto oblasti závisí teraz od politikov.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Uber

Dôležité udalosti