Smrteľný úraz v bani v Novákoch. Po zásahu kusom horniny zomrel Rumun (†49)

Hornonitrianske bane Prievidza.
Zdroj: TASR

Na mieste mužovi okamžite podávali prvú pomoc jeho spolupracovníci a po sfáraní k postihnutému lekár banskej záchrannej služby.

Na ťažobnom úseku v Novákoch utrpel smrteľný pracovný úraz 49-ročný zamestnanec Hornonitrianskych baní Prievidza (HBP). Muž zomrel ešte 27. marca po tom, čo ho zasiahol kus horniny, informovala vo štvrtok TASR Jana Janáčová z tlačového odboru spoločnosti. 

"Pri budovaní razeného banského diela v 11. poli ťažobného úseku Nováky došlo pravdepodobne k náhlemu bansko-geologickému tlakovému prejavu, pri ktorom postihnutého zamestnanca zasiahol kus horniny," opísala Janáčová. 

Na mieste mužovi okamžite podávali podľa nej prvú pomoc jeho spolupracovníci a po sfáraní k postihnutému lekár banskej záchrannej služby. "Na pomoc s transportom a s oživovaním bol k lekárovi realizovaný výjazd zborov Hlavnej banskej záchrannej stanice. Po transporte na povrch, žiaľ, lekár konštatoval úmrtie následkom zranení," doplnila. 

Smrteľný pracovný úraz, ku ktorému došlo o 12.30 h, vyšetruje komisia Obvodného banského úradu Prievidza. "Muž rumunskej národnosti bol kmeňovým zamestnancom našej spoločnosti. Pracoval u nás dva roky. Zaradený bol ako prípravár. Jeho pohreb bude v Rumunsku. Zúčastní sa ho čestná banícka stráž a delegácia našej spoločnosti. Je nám nesmierne ľúto tejto udalosti a všetkým pozostalým chceme vysloviť úprimnú sústrasť," uzavrela Janáčová. 


NOVÁKY/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nováky

Dôležité udalosti