Píše zaľúbené listy na objednávku, za jeden si účtuje aj 70 eur

Ilustračná snímka.
Zdroj: Reuters

Dnešná generácia vraj píše viac ako v minulosti, no ich slovám často chýba obsah.

Spomeniete si, kedy ste naposledy niekomu poslali rukou napísaný list? Tento dnes už pre mnohých staromódny zvyk zažíva renesanciu. Ukážeme vám ženu, ktorá si privyrába tým, že píše listy pre druhých.

Micol Graziano žije v Ríme, je novinárka, no okrem toho píše zaľúbené listy na objednávku. Za jeden si účtuje 70 eur, medzi klientmi nepreberá. Písala už pre manželov, gejov aj platonicky zaľúbených. Tejto práci sa podľa vlastných slov nezačala venovať, aby zbohatla.

„Prečo ľúbostné listy? Nuž preto, lebo dnes je to už pomaly niečo revolučné. Musíme v sebe znova objaviť poéziu, lásku k slovu, hovoriť o svojich pocitoch, a pre tých ktorí to celkom nevedia som tu ja," povedala o svojom druhom džobe.

Jej klientka Domitella si prvýkrát vyznala lásku s manželom pred 18 rokmi práve prostredníctvom listu. S partnerom sa ale počas rokov odcudzili, ich problém vraj spočíva najmä v komunikácii. Dúfa však, že tak ako na začiatku vzťahu, aj tentoraz list prelomí ľady.

„Snažím sa náš vzťah oživiť. Aj vo svojom okolí sa často stretávam s tým, že ľudia sa vzájomne odcudzia, lebo nekomunikujú, nehovoria o svojich citoch, hneve," konštatovala klientka Domitilla Stefanini.

Podľa Micol súčasná generácia píše viac ako v minulosti, no ich slovám často chýba obsah. „Ani poriadne neuvažujeme čo píšeme, snažíme sa niečo čo najrýchlejšie vyťukať do smartphonov, no nezamýšľame sa nad detailami. Používame skratky na úkor poézie a elegancie. Teda nie je pravda, že dnes nepíšeme, akurát to robíme zle," myslí si talianska novinárka.

V reportáži Simony Mikušovej si pozrite reakciu muža, ktorý po dlhých rokoch dostal od manželky rukou napísaný ľúbostný list.


RÍM/TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti