Jasný verdikt: Muži, ktorí kameňom do krvi zmlátili šoféra, sa postavili pred súd

Napadnutý vodič Peter
Napadnutý vodič Peter Zdroj: PZ SR/TV Markíza

Starší z útočníkov mal už v minulosti opletačky so zákonom.

Hulvátski bitkári, ktorí zmlátili šoféra, za to, že ich predbehol poriadne rozhnevali všetkých slušných ľudí. Otec so synom, ktorí neváhali tasiť zbraň, či udierať človeka kameňom do hlavy dnes popoludní predstúpili pred súd. Ten rozhodol, že obidvoch obvinených vzali do väzby z obavy, že budú v trestnej činnosti pokračovať.

Najprv to bolo vyhrážanie priamo z idúceho auta. Keď šofér, ktorý predbiehal zastal, aby veci vysvetlil, nedostal šancu.

Keď prípad včera v televízii videla Generálna prokuratúra, okamžite kontaktovala Krajskú prokurátorku v Žiline. „Aby prijala zákonné opatrenia a vyvodila trestnoprávnu zodpovednosť za toto bezprecedentné násilné konanie," povedala hovorkyňa Generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

Hoci sú dnes obvinení z pokusu o ublíženie na zdraví, do procesu vstúpi súdny znalec, špecialista na zdravotníctvo. „A na základe výsledkov znaleckého dokazovania bude ustálená právna kvalifikácia konania obvinených," ozrejmil hovorca Krajskej prokuratúry v Žiline Milan Cisarík.

Otec mal už v minulosti opletačky so zákonom. Pred časom bol odsúdený za ublíženie na zdraví a výtržníctvo. Jeho syna predviedli pred sudkyňu až v čase, keď už bola budova súdu zavretá. Sudkyňa napokon pre prípravné konanie vzala obidvoch obvinených do väzby z obavy, že budú v trestnej činnosti pokračovať.

Viac nájdete v reportáži Mariána LechanaŽILINA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti