Elektronicky ste dnes dane niekoľko hodín nemohli podať. Problémy vznikli v tom najhoršom čase

Daniari mali problémy so stránkou.
Daniari mali problémy so stránkou. Zdroj: TV Markíza

Daniari si chybu priznali.

Problémy s elektronickým daňovým priznaním. Portál finančnej správy bol dnes niekoľko hodín nedostupný. Technické problémy prišli ako inak - v čase najväčšieho náporu.

Firmy a platcovia DPH sú povinní podávať daňové priznania elektronicky. Šetrí to čas, no aj tak si mnoho z nich túto povinnosť necháva na poslednú chvíľu. Dnes doobeda mali smolu. Na portál daňovej správy sa jednoducho neprihlásili. Spôsobili to technické problémy.

Na stránku finančnej správy sme sa skúsili prihlásiť aj my. Po chvíli čakania sa ukázala neočakávaná chyba.

Namiesto prihlásenia do portálu iba vyskočilo okno, že sa máme obrátiť na administrátora systému. Problémy so stránkou prišli práve vtedy, keď je najväčší nával užívateľov.

Daniari si chybu priznali „Dopoludnia neboli dostupné elektronické služby. Nefungovalo teda podávanie daňových priznaní. My sme túto chybu okamžite identifikovali a od zhruba 12.00 je portál plne k dispozícií,"hovorí Ivana Skokanová, hovorkyňa.

Pád webu nespôsobilo jeho preťaženie ale to, že daňováci ostali dopoludnia bez internetu. Za výpadok môže ich dodávateľ.

Finančná správa o problémoch informovala na svojom Facebooku. Napriek výpadku sa termín na odovzdanie daňových priznaní nezmení. Čas na podanie formulárov - aj tých papierových, je zajtra do polnoci. Daňové úrady budú preto v pohotovosti. Tlačivo môžete podať aj na niektorých mestských a obecných úradoch, kultúrnych domoch, či knižniciach. V mimoriadnom režime bude aj slovenská pošta. 


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dane

Dôležité udalosti