Domáce

Polícia priniesla v prípade neprimeraného zásahu SBS-kára hneď dve obvinenia

SBSkár zbil zlodeja
SBSkár zbil zlodeja Zdroj: TV Markíza,

Jedno sa očakávalo, druhé je prekvapenie.

SBS-kár obvinený zo zabitia. Toto má na rováši 20-ročný Marián. Ešte koncom minulého roka zasahoval v jednom z bratislavských nákupných centier. Po jeho zákroku skončil v kóme a nakoniec zomrel 36-ročný Róbert.


Róbert údajne kradol v jednom z nákupných centier. Svedkovia celého útoku hovoria, že sa mu SBS-kári vyhrážali a vraj sa strhla aj bitka. Po nej skončil podozrivý zlodej v kóme a osem dní na to zomrel. Polícia nám v správe uviedla, že Róbert podľahol zraneniam v dôsledku zákroku ochrankára. A ten je za to teraz obvinený.

„Vykonaný zákrok vzhľadom na okolnosti aj spôsob tohto zákroku za primeraný nepovažujeme," povedal policajný hovorca Michal Szeiff.

Televízia Markíza má k dispozícii aj amatérske videá, ktoré zachytávajú chvíle pred príchodom záchranky. Róbert na nich nehybne leží, dokonca vidieť aj krv.

Vo veci padlo ešte jedno obvinenie. Svedkyňa incidentu povedala, že mužovi nikto neposkytol prvú pomoc. A presne o to ide v druhom obvinení. Polícia viní druhého SBS-kára, 27-ročného Karola, že nepomohol.

„Napriek tomu, že poškodený javil znaky ťažkej ujmy na zdraví, mu neposkytol prvú pomoc. Hoci z povahy jeho zamestnania mu táto povinnosť vyplýva," vysvetlil Szeiff.

Či Marián a jeho kolega ešte pracujú ako SBS-kári a aké dôsledky z toho teraz budú mať, tak na to sme sa pýtali aj firmy, ktorá ich minimálne v čase incidentu zamestnávala. Odpovedali jedinou vetou: „Pre TV Markíza nepodávam žiadne stanovisko."

Stanovisko obchodného centra znie takto: „Ihneď po incidente sme urobili opatrenia, aby bezpečnostná služba ukončila spoluprácu s dotyčnými zamestnancami. Vzhľadom na to, že ide o zlyhanie jednotlivcov, zabezpečili sme sa strane externej bezpečnostnej služby prísny systém výberu a školení zamestnancov, aby sa takéto nešťastné udalosti neopakovali."

BRATISLAVA/ TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti