Domáce

Spoza mreží prepustili dvojnásobného vraha. Pre chybu

Odsúdený Štefan Szabó
Zdroj: TVMarkíza

Doživotie dostal vlani v októbri.

Senát Najvyššieho súdu (NS) SR vyhovel dnes sťažnosti Štefana Szabóa., obvineného z dvojnásobnej vraždy, proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu v Pezinku (ŠTS) a prepustil ho z väzby na slobodu. Dôvodom rozhodnutia je procesné pochybenie, informovala Kancelária predsedu NS SR.

Zdroj: TVMarkíza

Senát NS, ktorému predsedal Peter Krajčovič, svoje rozhodnutie oprel o judikatúru Ústavného súdu SR. Štefan Sz. podal začiatkom februára žiadosť o prepustenie z väzby. Najvyšší súd zrušil minuloročný októbrový rozsudok na začiatku apríla a ŠTS rozhodoval následne o žiadosti o prepustenie z väzby v druhej polovici apríla, žiadosť zamietol.


Na doživotný trest odňatia slobody odsúdil ŠTS v polovici októbra 2013 Szaboa. za dvojnásobnú úkladnú vraždu jeho veriteľov. Verdikt nebol právoplatný, keďže obžalovaný sa voči nemu po vynesení okamžite dovolal. Prípadom sa teda práve dnes zaoberal NS SR. V kauze sa minulý rok pojednávalo dovedna deväť dní.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

Proces so Štefanom Sz. sa začal 26. augusta 2013. Súd vypočul dovedna desať svedkov a 16 znalcov. Okrem obzvlášť závažného zločinu dvojnásobnej úkladnej vraždy je Štefan Szabó obžalovaný aj z prečinu nedovoleného ozbrojovania. Podľa prvého bodu obžaloby mal v roku 2012 v obci Holiare nelegálne držanou zbraňou, s úmyslom zbaviť sa svojho veriteľa, vystreliť na Tibora Kovácsa a zabiť ho.

Podľa druhého bodu obžaloby v roku 2007, s úmyslom zbaviť sa svojho veriteľa, mal vylákať Andreja Wolfa pod zámienkou vrátenia dlžnej sumy 2,6 milióna slovenských korún do obce Lesné Kračany a usmrtiť ho dvoma výstrelmi do hlavy.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.