Špeciálny prokurátor chce potrestať Špirka za to, že vystúpil pred novinármi

bankomat2_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Elitný prokurátor hovoril o podozreniach v súvislosti s Kaliňákom a Počiatkom.

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik podal návrh na disciplinárne konanie v prípade prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Vasiľa Špirka. Uviedla hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

"Návrh špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika na disciplinárne konanie bol predložený 28. marca 2018 na Generálnu prokuratúru SR. K podrobnostiam, ktoré budú predmetom posudzovania disciplinárnej zodpovednosti prokurátora disciplinárnou komisiou, sa v súčasnosti nebudeme vyjadrovať," povedala Tökölyová.

Portál dennikn.sk v stredu priniesol informáciu o návrhu na disciplinárne konanie v prípade Vasiľa Špirka pre jeho brífing zo dňa 8. marca tohto roka. Špirko tam okrem iného oznámil, že podáva trestné oznámenie "na ministra vnútra SR Roberta Kaliňáka a na osoby v postavení prezidenta Policajného zboru, riaditeľa Národnej kriminálnej agentúry, riaditeľa Národnej protikorupčnej jednotky, a to pre podozrenie z obzvlášť závažného zločinu sabotáže". Na brífingu taktiež informoval o podozreniach z korupcie v rezorte vnútra.

Policajný vyšetrovateľ už dvakrát obvinil prokurátora Vasiľa Špirka z trestného činu. Prokuratúra prvé uznesenie o vznesení obvinenia zrušila, druhý prípad sa prerokúval v disciplinárnom konaní. Disciplinárna komisia však rozhodla, že prokurátor nepochybil.

TASR požiadala o stanovisko aj prokurátora V. Špirka. "Vzhľadom na to, že dnes som absolvoval služobné úkony, z dôvodu ktorých som nebol v práci, a o návrhu na disciplinárne konanie som sa dozvedel z médií, v tomto momente sa k nemu neviem vyjadriť. Vyjadrím sa po tom, čo sa oboznámim s povahou disciplinárneho previnenia ako i navrhovaného postihu. Ďakujem," odpísal TASR v SMS správe.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dušan kováčik

Dôležité udalosti