Zlá správa pre vodičov. Bratislavské zápchy zrejme tak skoro nezmiznú

Výstavbu obchvatu najnovšie zdržuje schvaľovanie stavebných povolení.
Zdroj: TV Markíza

Výstavbu obchvatu najnovšie zdržuje schvaľovanie stavebných povolení.

Ďalšie komplikácie na najväčšej dopravnej stavbe. Bratislavské zápchy zrejme tak skoro nezmiznú. Výstavbu obchvatu najnovšie zdržuje schvaľovanie stavebných povolení. Vodiči budú zrejme po nových diaľniciach jazdiť až o poldruha roka neskôr oproti pôvodným plánom.

Takto pred rokom a pol poklopal minister dopravy základný kameň. Érsek vtedy sľuboval, že šoféri sa po novom obchvate a rýchlostnej ceste prvýkrát prevezú v roku 2020. V decembri ešte ministerstvo presviedčalo novinárov, že výstavba ide podľa plánov.

No a minister dopravy naposledy tvrdil, že sa už začne stavať v marci. Ani tento termín sa ale nepodarilo dodržať. Práce tentoraz komplikujú stavebné povolenia. Španielske konzorcium, ktoré má diaľnice a rýchlostné cesty postaviť totiž urobilo na papieri viacero zmien a tie im teraz musí opäť odsúhlasiť stavebný úrad.

Práve zmeny na poslednú chvíľu kritizuje minister dopravy. Španieli mali podľa neho na všetko myslieť v predstihu.

Stavebné povolenia ale nie sú jediným problémom pri výstavbe 60-tich kilometrov diaľnic a rýchlostnej cesty v okolí Bratislavy. Už dávnejšie meškal štát s výkupom pozemkov a Španieli majú problém nájsť firmy, ktoré pre nich budú stavať.

To, že dostavba najväčšieho dopravného projektu bude meškať, už priznáva aj minister dopravy. 

Viac sa dozviete v reportáži redaktora TV Markíza Lukáša Zuzelku:


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Bratislava

Dôležité udalosti