Majetok manželky Róberta Krajmera preverujú policajti

Bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer (uprostred).
Bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer (uprostred). Zdroj: TASR

Dôvodom je aj trenčiansky podnik Fatima, opradený mafiánskou minulosťou.

Majetok manželky bývalého šéfa protikorupčnej jednotky Róberta Krajmera podľa najnovších informácii televízie Markíza preverujú policajti. Dôvodom je aj trenčiansky podnik Fatima, opradený mafiánskou minulosťou.


Známu trenčiansku diskotéku ovládla v minulosti podľa pôvodných majiteľov mafia. Hovorí o tom niekdajší člen gangu sýkorovcov - Michal Vida, ktorý podal v tejto súvislosti trestné oznámenie.

V súčasnosti patrí nehnuteľnosť, v ktorej sa stretávali najväčšie živly slovenského podsvetia spoločnosti, ktorej predsedá Mária Krajmerová, manželka exšéfa protikorupčnej jednotky.

„Naša spoločnosť nadobudla nehnuteľnosť, na ktorú sa pýtate, zmluvou, ktorú sme uzatvorili v roku 2016 a vklad do katastra bol povolený v roku 2017," povedala Mária Krajmerová.

Manželka bývalého vysokopostaveného policajného funkcionára dnes tvrdí, že nevedela o tom, čím všetkým si podnik prešiel a dozvedela sa to vraj až od nás.

„V čase keď sme uzatvárali zmluvu, určite nebola na liste vlastníctva zapísaná žiadna ťarcha, ani žiadna poznámka o tom, že by prebiehalo akékoľvek súdne konanie," doplnila Krajmerová.

Prvostupňový súd však už medzičasom rozhodol o tom, že pôvodným majiteľom Ondrejovi Janíčkovi a Jozefovi Strelčíkovi podnik vzali násilím. Zaujímavosťou je, že napriek tomu, že boj o nehnuteľnosť prebiehal v súdnej sieni, na katastri to neevidovali.

Vyplýva to z histórie listu vlastníctva a jeho celej chronológie, ktorú má Televízia Markíza k dispozícii. Ondrej Janíček tvrdí, že sa o takzvanú plombu pokúšali niekoľkokrát.

„Krajská prokuratúra nám zamietla, opätovne sme napísali na GP a v podstate sme sa stále snažili, aby táto nehnuteľnosť bola zablokovaná, aby s ňou nemohli nakladať, lebo záujmové skupiny ľudí si chceli nehnuteľnosť presúvať na biele kone, aby to bolo neprehľadné, aby sme sa k tomu nemohli dostať," povedal pôvodný majiteľ podniku Ondrej Janíček.

Všetky podania im zamietli. Prokuratúra tvrdí, že im nemohli vyhovieť, lebo podnik nevlastnil muž, ktorý mal Janíčka so Strelčíkom o podnik obrať. Kompletný list vlastníctva sme ukázali skúsenej realitnej maklérke.

„Musí súd povedať, že vydáva predbežné opatrenie a oni to aj dávajú na kataster, vtedy sa to píše do poznámok alebo ťarcha, aby každý vedel, že tu prebieha súdny spor alebo je tam predbežné opatrenie zákazu nakladať s nehnuteľnosťou," povedala realitná kancelária Bond Daniela Rážová.

Z listu vlastníctva vyplýva, že nehnuteľnosť bola niekoľkokrát v exekúcii či dražbe, prešla rukami mnohých majiteľov. A medzi nimi figuruje aj rodina bývalého šéfa protikorupčnej jednotky.

V liste vlastníctva sa miešajú dva dátumy. Raz sa píše o 2013 a inokedy o 2014. Konkrétne ju získala spoločnosť, v ktorej figuroval ako konateľ Norbert Tanoczký, švagor Róberta Krajmera a brat jeho manželky.

Neskôr kúpila nehnuteľnosť iná firma, a potom ďalšia, až skončila v spoločnosti, ktorej predsedá Mária Krajmerová.

Pôvod nadobudnutia majetku manželky bývalého šéfa protikorupčníkov už preverujú jeho kolegovia z finančnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry, ktorí sídlia pod jednou strechou. Prípad budeme sledovať aj ďalej.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti