Zomrel bývalý predseda parlamentu Pavol Paška (†60)

Pavol Paška.
Pavol Paška. Zdroj: FOTO TASR – Milan Kapusta

Do areálu Železničnej nemocnice s poliklinikou Košice ho doviezli súkromným autom v kritickom stave.

Vo veku 60 rokov zomrel na infarkt bývalý predseda Národnej rady SR Pavol Paška (Smer-SD). Skonal v piatok dopoludnia v areáli Železničnej nemocnice s poliklinikou Košice, potvrdil to hovorca nemocníc Svet zdravia Tomáš Kráľ.

Paška zomrel v piatok niekoľko minút pred pol jedenástou po viacnásobnej resuscitácii lekárov. "Napriek enormnej snahe, nebola, žiaľ, úspešná," povedal Kráľ. Bývalého predsedu parlamentu doviezli do areálu nemocnice súkromným autom v kritickom stave so zlyhávaním základných životných funkcií krátko pred desiatou hodinou.

V reportáži Tomáša Veleckého prehovorí aj muž, ktorý bol svedkom tragédie:


"Podľa informácií nemocnice smeroval do Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb. Privolaný lekársky tím z oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny začal okamžite priamo na mieste s jeho oživovaním," dodal Kráľ.

Ako prvý o úmrtí informoval Denník N.

Paška bol predsedom parlamentu dvakrát. Svoje druhé funkčné obdobie však ukončil predčasne v novembri 2014 v súvislosti s kauzou predraženého piešťanského CT prístroja. V rokoch 2003 až 2016 bol aj podpredsedom Smeru-SD.

Bývalý šéf parlamentu Pavol Paška by mohol mať štátny pohreb. Súhlasiť s tým však musia jeho pozostalí. Uviedol tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR. "Vláda je pripravená rozhodnúť o organizovaní štátneho pohrebu, ale v tomto budeme plne rešpektovať prianie rodiny," uviedol úrad.

Správu budeme aktualizovať.

Pozrite si archívne video zo 16. novembra 2014, kedy Pavol Paška oznámil odchod z funkcie šéfa parlamentu.


BRATISLAVA/mm/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Pavol Paška

Dôležité udalosti