Domáce

Všetci v tom majú jasno, len Taliani a Francúzi nie

Zem
Zdroj: Shutterstock.com

Logika pritom nepustí.

Ľudia po celom svete očakávajú, že na dôchodku budú mať menej peňazí a väčšina vraj považuje za kľúčové sporenie. Akurát mladíci z Francúzska a Talianska údajne šetreniu najväčšiu dôležitosť nepripisujú, tvrdia autori štúdie, za ktorou stojí skupina Allianz.

"Zdá sa teda, že nemajú reálny pohľad na ich budúce príjmy v dôchodkovom veku," povedala o Francúzsku a Taliansku expertka Allianzu na dôchodkové systémy Brigitte Miksová.

Opačný postoj zaujali v Malajzii, Japonsku, Turecku či Nemecku.

Autori štúdie pripomenuli, že na čoraz väčší počet dôchodcov bude vo viacerých krajinách pripadať čoraz menej pracujúcich.

V Slovenských podmienkach by v prípade, že by sme udržali podiel výdavkov na dôchodky na aktuálnej úrovni, by priemerná penzia mohla padnúť z necelých 400 eur mesačne na zhruba 150 eur v roku 2050.

MedzičasomMedzičasom by však pribúdanie dôchodcov teoreticky mohlo pomôcť riešiť jeden z najvážnejších problémov súčasnosti - nezamestnanosť.

V nasledujúcich rokoch by sa hypoteticky malo na Slovensku uvoľniť viac než 50-tisíc pracovných pozícií, čo by už mohlo výraznejšie rozhýbať zhruba 400-tisícový "tábor" nezamestnaných.

Starnutie populácie a jej následný pokles navyše znižujú tlak na prírodné zdroje.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.BRATISLAVA/ SITA, TVNOVINY.sk, mg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.