S koľkými mužmi sa vyspí Slovenka za celý život?

Žena leží na mužskom tele - ilustračná snímka
Zdroj: shuterstock.com

Stále patríme do medzinárodného priemeru.

Až 15 percent slovenských žien sa nijako nechráni pred nechceným tehotenstvom. Ďalších 20 percent Sloveniek používa riskantné metódy ako je rátanie si plodných dní či prerušovaný styk. Vyplýva to z výsledkov prieskumu, ktorý na vzorke päťsto žien vo veku od 15 do 49 rokov, urobili spoločnosti Gedeon Richter a Millward Brown. Štúdiu pritom organizovali aj v ďalších 14 krajinách sveta.

Ako tiež výsledky ukázali, len približne 13 percent slovenských žien vo fertilnom veku aktívne používa hormonálnu antikoncepciu. Kondómom sa zasa chráni 35 percent žien. Až 19 percent žien pritom priznalo, že už absolvovalo umelé prerušenie tehotenstva.


Okrem monitorovania používania antikoncepcie, sa štúdia zameriavala aj na sexuálne správanie sa žien. Podľa výsledkov majú Slovenky častejšie sexuálny styk ako napríklad Češky, a to 2,2-krát týždenne. Hoci sa české ženy milujú len 1,9-krát týždenne, majú v priemere sedem sexuálnych partnerov za život. Na Slovensku to je 4,9 sexuálnych partnerov v živote žien. Medzinárodný priemer je pritom päť partnerov.

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu

BRATISLAVA/ SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti