Vodné nádrže sa na jar menia na smetiská. Takto to vyzerá pri brehoch Zemplínskej šíravy

Brehy Šíravy lemujú plastové fľaše a ďalší odpad.
Brehy Šíravy lemujú plastové fľaše a ďalší odpad. Zdroj: TV Markíza

Odpadky lemujú brehy Šíravy už od víkendu.

Ide o každoročný problém, s ktorým si nikto nevie rady. Po Domaši sa odpad začal hromadiť aj pri brehoch Zemplínskej šíravy.

Mladíkov, ktorí sa na východ Slovenska prišli pozrieť po rokoch v zahraničí, vraj tento problém neprekvapuje. Prezradili, že už pri návrate domov im do oči udreli praktiky ľudí, ktoré vraj v cudzine nevideli. 

Odpadky lemujú brehy Šíravy už od víkendu. Vodohospodári sa ale do upratovanie nehrnú. Očakávajú, že o niekoľko dní ich tu bude ešte viac. Priplaviť by ich totiž mohli očakávané dažde. No a ak stúpne voda dostatočne vysoko, nádielka odpadu bude zrejme znovu bohatá.

Odpad lemuje aj breh Laborca pri obci Brekov. Na pohodené plastové fľaše sme sa pýtali na obecnom úrade. Podľa starostu Petra Mihaľka odpadky nie sú ich.

„Skôr to príde s tými veľkými vodami niekde z vrchu," uviedol. Odpad, ktorý vyprodukujú obyvatelia obce, vraj svedomito separujú a pri rieke pravidelne zbierajú.

Pár krokov od vody sme ale našli vrece plné odpadkov. Vraj ho tam priniesli cudzí ľudia. Znečistené brehy riek ale určite nie sú problémom iba v Brekove.

Inak by sa odpadkov v Šírave nenahromadilo také množstvo. A nezmení sa to, kým ľudia nebudú brať vážne upozornenia úradov.


MICHALOVCE/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zemplínska Šírava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.