Tankujeme najdrahší benzín za posledné mesiace. Zisťovali sme, kde je lacnejší

Tankovanie
Zdroj: TASR

K našim severným susedom môžete ísť výhodne tankovať, aj keď bývate až 75 kilometrov od hraníc.

Na čerpacích staniciach sa opäť prepisovali cenníky a to smerom nahor. Tankujeme najdrahšie za posledné mesiace. Za všetko môžu vysoké ceny ropy. Tým sa ale zlé správy pre vodičov zrejme končia. Vyzerá to tak, že už do leta by sme mohli platiť za benzín a naftu nižšie sumy.

Tankovanie na našich pumpách už dávno nebolo také drahé. Cena za liter benzínu stúpla nad 1,30 €.

„Samotná cena benzínov atakuje úroveň eura tridsať štyri centov, kde sa nachádzala naposledy v auguste 2015," poznamenal analytik Stanislav Pánis.

V posledných dňoch padol aj jeden negatívny rekord, tankujeme totiž najdrahší benzín od začiatku roka

TIP: Šesť jednoduchých tipov, ako ušetriť za volantom

Logika je jednoduchá, rafinérie najnovšie nakupujú ropu až za približne 70 dolárov za barel. Rafinérie tak postupne zdražujú. Ropy je málo a je o ňu veľký záujem.

Podľa Pánisa je za tým v podstate robustný rast svetovej ekonomiky, ktorý vytvára veľký dopyt po komodite.

Ako už býva zvykom, lacnejšie natankujete za hranicami. Najlepšie to vyzerá v Poľsku, kde na plnej nádrži dokážete ušetriť až približne desať eur.

Zdroj: TV Markíza

Reportér Lukáš Zuzelka sa pozrel aj na to, z akej vzdialenosti sa vám oplatí ísť výhodne natankovať do zahraničia. Všeobecne platí, že na prvú pumpu za hranicami sa vám v prípade Česka, Rakúska a Maďarska oplatí prísť aj z približne 50 kilometrovej vzdialenosti. Ak ste napríklad z Trnavy, tankovanie v Rakúsku ešte pre vás bude výhodné.

K našim severným susedom môžete ísť výhodne tankovať, aj keď bývate až 75 kilometrov od hraníc.

Burzoví analytici majú pre motoristov dobré správy. Zdražovanie benzínov a nafty by už nemalo pokračovať. Cena čierneho zlata na svetových trhoch totiž dosiahla trojročné maximum a dôvody na ďalší rast už analytici nevidia. „S tým, ako ropa pôjde dole tak predpokladáme, že aj pohonné hmoty na Slovensku poklesnú," dodal burzový analytik Ronald Ižip.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Auto-moto

Dôležité udalosti