Domáce

Polícia vraj zaujala ku Kiskovmu oznámeniu jasný postoj

Robert Fico a Andrej Kiska
Zdroj: koláž: TV Markíza

Kiska vinil Fica z ohovárania.

Premiér a neúspešný prezidentský kandidát Robert Fico neohováral svojho súpera Andreja Kisku a nedopustil sa ani krivého obvinenia. K takémuto záveru pravdepodobne dospela bratislavská polícia.

Trestné oznámenie budúceho prezidenta na predsedu vlády totiž vyšetrovať nebude, informuje o tom portál Aktuálne.sk.

"Uznesením vyšetrovateľa Okresného riaditeľstva Bratislava I bola vec odmietnutá, nakoľko nie je dôvod na začatie trestného stíhania," informoval Aktuálne.sk hovorca bratislavskej krajskej prokuratúry Vladimír Javorský. Ako pripomína portál, podanie trestného oznámenia avizoval Kiska v televíznej diskusii krátko po prvom kole prezidentských volieb.

Fico nereagoval

Premiér Robert Fico nekomentuje rozhodnutie polície odmietnuť trestné oznámenie "Vo všeobecnosti rozhodnutia orgánov činných v trestnom konaní rešpektujeme a nikdy nekomentujeme," reagovala pre TASR jeho hovorkyňa Beatrice Szabóová.


Prekážali mu Ficove výroky v televíznych diskusiách, kde mu vyčítal kontakty so scientológmi a úžeru. Obe tvrdenia novozvolený prezident poprel. Iný postup zvolila bratislavská polícia v prípade anonymných letákov, ktoré zaplavili Slovensko krátko pred voľbami. Tu vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin ohovárania.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

BRATISLAVA/ SITA, TASR - doplnené

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.