Domáce

Fico ani dnes nepovedal, či bude kandidovať na prezidenta

Robert Fico na sneme v Nitre
Zdroj: SITA

Ale o kandidátovi sa rozhodne ešte tento mesiac.

O kandidátovi Smeru-SD na post prezidenta rozhodne predsedníctvo tejto strany ešte tento mesiac. Na tlačovej konferencii po skončení dnešného výročného snemu Smeru-SD to povedal predseda strany Robert Fico.

Zdroj: SITA
Dodal, že Smer-SD ako najsilnejšia strana bude mať svojho prezidentského kandidáta. Odmietol však špecifikovať, či má o kandidatúru záujem aj on sám. Potvrdil, že kandidát Smeru-SD bude svoju kampaň stavať pozitívne a nie "proti" niekomu inému. Zdôraznil, že je "žalostné a nízke", ak je jediným cieľom iných kandidátov poraziť kandidáta Smeru-SD.

"Nechcem znižovať vážnosť prezidentských volieb, lebo je to hlava štátu. Ale za najdôležitejší výsledok snemu považujem priority," upozornil Fico.

"V roku 2016, keď budeme odovzdávať vládu, chceme, aby nezamestnanosť klesla na úroveň priemeru v eurozóne, teda o dve percentá," povedal Fico. Druhá priorita sa týka tlaku vlády na rast miezd. "Máme najvyššiu produktivitu práce z krajín V4, ale nie najvyššie platy," upozornil Fico. Treťou prioritou je boj s daňovými únikmi.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

"Smer-SD vstupuje do pätnásteho roku svojej existencie," poznamenal líder Smeru-SD s tým, že jeho strana za pätnásť rokov neprešla žiadnymi väčšími konfrontáciami a rozpadom.

"Druhý rok volebného obdobia skončíme v apríli. V prvej polovici volebného obdobia sme sa venovali najmä tomu ako brániť hospodárskej kríze, aby sa ďalej nerozširovala. Teraz sa však očakáva oživenie európskej aj slovenskej ekonomiky. Cítime, že tu vzniká potenciál na zlepšovanie sociálneho štandardu ľudí," dodal Robert Fico.


NITRA/SITA - aktual.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.