Domáce

Chcete ísť za necelých 10 € do Košíc? Je to na spadnutie

Cestovný lístok
Zdroj: slovakrail.sk

Slovenských železniciam chce konkurencia podliezť cenu.

Vlakom z Bratislavy do Košíc za desať eur. Čo je o polovicu menej ako stojí lístok dnes. Takúto ponuku chce dať súkromný železničný dopravca v decembri. Vyhlásenú cenovú vojnu železnice odmietli komentovať.

Slováci, tešte sa na konkurenciu na železnici. RegioJet znižuje ceny. Takto láka súkromný železničný dopravca cestujúcich. Od včera znížil cenu lístka na trase Žilina Praha na 9 eur.

Tejto sume konkuruje cena lístka, ktorú ponúka Železničná spoločnosť Slovensko za 29,80 eur. Konkurencia tak stlačila cenu viac ako o dve tretiny.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Hoci železnice odmietli komentovať kroky súkromnej firmy, k cenovej vojne sa chcú postaviť čelom. Slovenské železnice si uvedomujú, že cena je jeden z najcitlivejších faktorov pre ľudí a musíme obstáť teda aj v cenovej konkurencii.


Človek, ktorý vlaky často využíva sa zlacneniu poteší. Môžu sa ale takéto ceny udržať dlhodobo? To ako sa bude cena vyvíjať, sa nedá dnes predpokladať. Z Českej republiky však má RegioJet takú skúsenosť, že vstup konkurencie priniesol výrazné zníženie cien.

Súťaživosť medzi dvoma dopravcami by mala nabrať na obrátkach v decembri , kedy chce RegioJet vstúpiť na trasu Bratislava -Košice a ponúkať ľuďom lístok za polovicu.


BRATISLAVA/Soňa Juricová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.