Domáce

Dievčatá IT-čkarky? Má to výhody

Žena pri počítači
Žena pri počítači Zdroj: Shutterstock.com

Chlapci majú radi dievčatá pri počítači.

Vedeli ste, že nielen ženy, ale aj dievčatá majú svoj deň? Štvrtý deň v štvrtom týždni štvrtého mesiaca - teda práve dnes. Karafiáty by ste však v dievčenských rukách hľadali zbytočne. Firmy po celom Slovensku ukazovali mladým stredoškoláčkam, že práca v informatike už dávno nie je len doménou chlapov.

K 16 európskym krajinám, ktoré dnes oslavujú takzvaný Girls Day, čiže deň dievčat, sme sa po prvý raz pridali aj my. Cieľ medzinárodného dňa je všade vo svete rovnaký.


„Motivovať dievčatá k informatike. Máme ich strašné málo. Či už na školách, alebo celkovo v práci," tvrdí koordinátorka projektu Aj ty v IT Petra Kotuliaková.

Do projektu, ktorý u nás organizuje Fakulta informatiky a informačných technológií STU v Bratislave sa zapojilo 25 organizácii po celom Slovensku. A tie pre mladé stredoškoláčky vytvorili 620 fiktívnych miest.


Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Mladé dámy si dnes mohli na vlastnej koži otestovať, čo vlastne práca v tejto oblasti znamená. Veria si, hoci muži majú v IT svete početnú prevahu.

Skúsená programátorka tvrdí, že rozdiel medzi mužmi a ženami je najmä v spôsobe myslenia. A práve to môže byť na spoločnom technologickom pracovisku výhodou.

„Myslia si, že je jednoduchšie ísť na niečo iné, a pritom tá informatika je krásne zvládnuteľná. Človek má z toho radosť, baví ho to," myslí si študentka informatiky Sabína Fraňová.

Napriek tomu, že IT sektor je na Slovensku vyhľadávaný aj pre mimoriadne finančné ohodnotenie, niektoré stredoškoláčky už teraz vedia, že v tomto prípade nejde iba o tučné bankové konto.

BRATISLAVA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.