Šaľania nevedeli, čo sa deje. Na oblohe sa zjavila záhadná červená žiara

Záhadná žiara vyvolala medzi obyvateľmi diskusiu.
Zdroj: TV Markíza

Čudný mrak videli ľudia z desiatky kilometrov vzdialených obcí.

Ľudia v okrese Šaľa a Nové Zámky videli na oblohe plameň a červenú žiaru. Viacerí si mysleli, že ide o veľký požiar. O tom, čo sa deje nad Šaľou, sa diskutovala aj na sociálnej sieti.

Čudný mrak videli ľudia z desiatky kilometrov vzdialených obcí. Viacerí sa pýtali, čo sa deje. Záhadná žiara, ktorá z diaľky pripomínala požiar, bol plameň z vrcholu poľného horáka. Ten sa nachádza v areáli spoločnosti Duslo Šaľa.

„Cez deň ten plameň nevidieť. Vidíme ho hlavne v noci a pri nejakých horších poveternostných podmienkach, keď je napríklad hmla alebo jemne poprcháva, tak sa ten plameň rozkrýva a je vidieť obrovskú žiaru nad našou továrňou," uviedol generálny riaditeľ Duslo Šaľa Petr Bláha.

Ďalej uviedol, že o tom celú dobu hovorili nielen miestnemu regiónu, ale aj všetkým televíznym správam, aby boli ľudia v pokoji, že tu nič nehrozí.

Netypický úkaz na oblohe je následok najväčšej investície spoločnosti. Desiateho februára spustili skúšobnú prevádzku čpavok 4. Skúšky by mali trvať približne 39 dní.

„Postupom času, so zvyšovaním teploty a so spotrebou časti zemného plynu, sa bude ten plameň znižovať a keď sa prevádzka spustí a zastabilizuje, tak z toho poľného horáka nepôjde žiadny plameň," dodal Bláha.

Do 40 metrov vysokého poľného horáka pridávajú len zemný plyn. Hroziť by teda nemalo nič. Ani ľuďom, ani životnému prostrediu.


ŠAĽA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Šaľa

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.