Investori taja, čo bude so známym bratislavským Istropolisom

Dom odborov v Bratislave.
Zdroj: TASR

O budúcnosti chcú diskutovať.

Chátra a dokonca ohrozuje obyvateľov. Investori taja, čo bude so známym bratislavským Istropolisom. Medzi Bratislavčanmi sa povráva, že ho plánujú zbúrať.

Kedysi významné kongresové centrum, dnes už skôr pamätník komunizmu. Dom odborov - Istropolis - stojí na najväčšej križovatke v Bratislave. V 90. rokoch sa mohol dokonca popýšiť najmodernejšou zvukovou aparatúrou. Odvtedy ale neprišla žiadna väčšia investícia.

Na námestí, ale aj na budove sa už do značnej miery podpísal zub času. Dlažba je popraskaná a obklad z budovy na vás môže každú chvíľu padnúť.

Odborárom sa podarilo Istropolis predať. Za koľko ostáva tajomstvom. Kúpili ho developeri YIT a Immocap group. Ten rekonštruuje priľahlý podchod a stojí aj za nedalekým nákupným centrom. O plánoch s obrovskou budovou ale od jej kúpy mlčí.

„Rozhodne chceme, aby Bratislava mala kultúrno-spoločenský stánok, ktorý je na úrovni 21. storočia," povedal predseda predstavenstva Immocap Group ARHC Peter Lukeš.

Riaditeľ spomínanej spoločnosti Slavomír Jankovič dodáva, že sa venujú aj Istropolisu a momentálne robia hmotovú overovaciu štúdiu so zahraničným architektom.

Developeri by vraj o ďalšom osude Istropolisu chceli diskutovať. „To je veľmi dôležité kultúrne, spoločenské, ale aj dopravné centrum Bratislavy. A tieto funkcie v tomto priestore musia ostať zachované," tvrdí bratislavský primátor Ivo Nesrovnal.

Starosta bratislavskej mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý sa obáva, že Istropolis dopadne ako niekdajšie PKO. Búranie budovy preto nepripúšťa. „Očakávam, že nový majiteľ sa pustí do zmysluplnej rekonštrukcie a modernizácie Istropolisu aj jeho okolia tak, aby naďalej slúžil aj ako multifunkčný spoločensko-kultúrny stánok," myslí si.

Kedy developeri o osude Istropolisu rozhodnú, povedať nechcú. Nateraz tak ostáva chátrať.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Istropolis

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.