Nešťastie na pretekoch: Dva vetrone sa zrazili pri Žiline, posádky stihli vyskočiť

Zrážka vetroňov pri Žiline.
Zrážka vetroňov pri Žiline. Zdroj: HaZZ

Dvoch pilotov našli záchranári v obci Babkov.

Prievidzké medzinárodné preteky vetroňov FCC Gliding 2018 poznačilo nešťastie. Podľa našich informácií sa mali dve lietadlá zraziť južne od Žiliny. Posádkam sa podarilo z vetroňov vyskočiť a bezpečne pristáť v obci Lietavská Svinná-Babkov.

Obaja piloti sú cudzici, uviedol žilinský krajský hasičský riaditeľ Jaroslav Kapusniak.

"Po príchode na miesto hasiči zistili, že došlo k zrážke. Najskôr bolo hlásené, že je to bez zranenia. Ale po príchode našej jednotky veliteľ zásahu usúdil, že jeden Poliak potrebuje ošetrenie záchrannej zdravotnej služby," dodal Kapusniak.

Ako nám potvrdila hovorkyňa operačného strediska záchranárov Alena Krčová, na miesto vyslali na základe požiadavky hasičov jednu sanitku.

Podľa Zuzany Farkasovej z Prezídia HaZZ sa vetrone zrazili pri Súľovskom hrebeni v katastri Babkova, hasiči ich vyhľadávali a poskytli obom pilotom prvú pomoc.

Incident na svojej stránke potvrdil aj organizátor pretekov. Vetrone sa zrazili okolo 15.00 h nad Lietavskou Svinnou. "Príčinou nehody sa bude daľej zaoberať Letecký a námorný vyšetrovací úrad," uvádza sa na stránke fccgliding.sk

Záchranári na mieste ošetrili dvoch mužov. Prvý z nich odmietol prevoz do nemocnice, druhého so zlomeninou ramena previezli do nemocnice v Žiline, informovala tvnoviny.sk hovorkyňa záchranárov Alena Krčová.

Zdroj: HaZZ

HRIČOV/ tvnoviny.sk,ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vetroň

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.