Domáce

Čertovica zjazdná len s reťazami, cez Donovaly kamióny neprejdú

Donovaly su pre kamiony uzatvorene.jpg
Donovaly sú pre kamióny uzatvorené Zdroj: TASR

Veľké Pole je uzavreté pre nákladiaky nad 10 metrov .

Väčšina ciest v Žilinskom kraji je pokrytá čerstvým, kašovitým až utlačeným snehom do piatich centimetrov, na vyššie položených cestách II. a III. triedy sa nachádza päť až desať centimetrov kašovitého, utlačeného až zľadovateného snehu.

Podľa centrálneho dispečingu Slovenskej správy ciest na diaľnici D1 medzi Ivachnovou a Jánovcami treba rátať s vrstvou čerstvého až kašovitého snehu do jedného centimetra a na rýchlostnej ceste R3 medzi Sedliackou Dubovou a Tvrdošínom s kašovitým snehom do dvoch centimetrov.

Horský priechod Čertovica je podľa cestárov zjazdný len so snehovými reťazami a Veľké Pole je uzavreté pre nákladnú dopravu nad 10 metrov pre miestami zľadovatený sneh. Ostatné horské priechody v kraji sú prejazdné bez aktuálnych obmedzení.

Zatvorené horské priechody

Pre nákladné autá s dĺžkou viac ako 12 metrov sú v Žilinskom kraji po celú zimu uzavreté priechody Semeteš, Rovná Hora, Huty, Príslop a Fačkovské sedlo. Kamióny nad 7,5 tony nesmú v zime jazdiť po ceste z Novej Bystrice do Oravskej Lesnej a ani cez Rovnú Horu medzi Terchovou a Zázrivou.

Horský priechod Donovaly je od noci uzavretý pre vozidlá dlhšie ako desať metrov, tvoria sa tu snehové záveje a na ceste je utlačený sneh do troch centimetrov, informoval dispečer Banskobystrickej regionálnej správy ciest Dušan Škubák.

Pôžička Cetelem: Výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

Ďalšie horské priechody v okresoch Brezno a Banská Bystrica - Šturec a Čertovica - sú zjazdné. Na Šturci je kašovitý sneh do dvoch centimetrov, na Čertovici si treba dávať pozor na snehové jazyky a záveje, na ceste sú tri až štyri centimetre snehu. Cesta na Tále - Srdiečko je prejazdná so snehovými reťazami.

Na cestách v okresoch Brezno a Bystrica sneží a tie v nižších polohách sú mokré po chemickom posype, prípadne je na nich kašovitý sneh do dvoch centimetrov. Na cestách vo vyšších polohách sa tvoria snehové jazyky a záveje.

BANSKÁ BYSTRICA/TASR, SITA - aktual.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.