Opitý mladík spôsobil nehodu, zomrel pri nej taxikár. Na súde sa na neho vyhováral

Taxikár pri nehode prišiel o život, zranila sa aj klientka nachádzajúca sa v tom čase vo vozidle.
Zdroj: TV Markíza

Obžalovaný si pred súd zavolal znalca. Ten tvrdí, že nehode mohol zabrániť práve triezvy taxikár.

Na päťdesiatke šiel viac než stovkou a mal takmer dve promile alkoholu v krvi. Zrazil sa s taxíkom, ktorého vodič nakoniec zomrel. Mladík, ktorý šoféroval opitý, sa postavil v pondelok (16.4.) pred súd.

Pred nehodou, ktorá sa stala pred Vianocami v roku 2015, si dal obžalovaný Ivan približne šesť pohárikov tvrdého alkoholu. Po ceste domov sa ale zrazil s už nebohým taxikárom, ktorý mu vraj vybehol na hlavnú.

Obžalovaný si pred súd zavolal znalca. Ten tvrdí, že nehode mohol zabrániť práve triezvy taxikár. Dvaja znalci z odboru dopravy, ktorí na súde vypovedali ešte v novembri, majú ale opačný názor.

Vtedy 19-ročný maturant uháňal so svojou kamarátkou po hlavnej ceste viac než 100 kilometrovou rýchlosťou. Podľa predpisov mal ísť 50-kou a byť triezvy. Z vedľajšej cesty vychádzal na hlavnú taxikár.

Aj keď znalec obžalovaného tvrdí, že rozhodnúť musí súd, podľa jeho výpočtov mu stále vychádza, že zrážke mohol zabrániť práve taxikár. Pri nehode sa zranila aj klientka, ktorú viezol.

Rodina opitého šoféra jej poskytla finančnú kompenzáciu. Po nehode má trvalé následky a prišla o prácu.

Od tragickej dopravnej nehody prešlo už 29 mesiacov, no verdikt súdu stále nie je známy. Rozhodnúť by sa však mohlo už na najbližšom pojednávaní, ktoré je naplánované na 20. júna.


NOVÉ ZÁMKY/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vodič

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.