Zomrela hviezda filmu Pásla kone na betóne Milka Zimková (†71)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ďalšia smutná správa zo sveta kultúry. Známa slovenská herečka Milka Zimková podľa informácií TV Markíza zomrela v utorok (30. 5.) v nemocnici v Bratislave vo veku 71 rokov po boji s ťažkou chorobou. 

Verejnosť ju pozná z viacerých filmov a inscenácií, ale najmä ako predstaviteľku Johany Ovšenej v legendárnom filme Pásla kone na betóne. Zahrala si tiež v snímkach Zrelá mladosť či Sedmé nebe. 

Zimková bola tiež režisérka či prozaička. Napísala práve knihu Pásla kone na betóne, ktorá sa stala predlohou pre známe filmové dielo. Podieľala sa aj na scenári k pokračovaniu ...kone na betóne, ale aj predlohách k iným filmovým dielam. 

Inšpiráciou k tvorbe bol jej rodný kraj, prostredie východného Slovenska. 

Prečítajte si tiež:

Milka Zimková sa preslávila aj vďaka Divadlu jedného herca, s ktorým hosťovala na viacerých scénach. 

Za svoje účinkovanie i tvorbu získala viacero ocenení, napríklad ocenenie Ivana Kraska za knihu Pásla kone na betóne či Hlavnú cenu medzinárodnej poroty na 40. festivale Divadla jedného herca v poľskom Vroclave.

Herečka a spisovateľka žila posledné roky v ústraní a venovala sa monodrámam či písaniu.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Úmrtie

Dôležité udalosti

Krátka správa

Ministerstvo spravodlivosti vyhlásilo výzvu o poskytnutie dotácie na poskytovanie pomoci obetiam domáceho násilia.

Ministerstvo spravodlivosti SR vyhlasuje výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie na rok 2024 na poskytovanie špecializovanej odbornej pomoci obetiam trestného činu domáceho násilia a na poskytovanie odbornej pomoci obetiam trestných činov. Termín predkladania žiadostí je 1. december 2023, pri žiadostiach zasielaných poštou je rozhodujúci údaj na poštovej pečiatke, ktorým môže byť najneskôr dátum uzávierky výzvy.

Krátka správa

Putin možno v novembri oznámi svoju kandidatúru v budúcoročných voľbách.

Očakáva sa, že Putin by mohol oznámiť svoju kandidatúru v marcových prezidentských voľbách v rámci medzinárodnej konferencie Rusko, ktorá sa uskutoční práve v novembri. Na tomto podujatí budú predstavené všetky regióny Ruska a podľa zdrojov blízkych administratíve prezidenta by Putin mohol na oznámenie využiť práve otvorenie konferencie.