Vynorilo sa ďalšie podozrenie okolo rodinných biznisov Tomáša Druckera: Zákazka za 700-tisíc!

Tomáš Drucker.
Zdroj: TASR

Lukratívna zmluva sa doťahovala v období, keď bol na čele rezortu zdravotníctva ešte Tomáš Drucker.

Aj keď minister vnútra odchádza, okolo jeho rodinných biznisov pribúdajú ďalšie podozrenia. Markíza zistila, že rodine, od ktorej získali lukratívne pozemky sa darilo nielen na Slovenskej pošte. Spoločnosť Rempo zarábala aj na ministerstve zdravotníctva. A to v čase, keď im šéfoval práve Tomáš Drucker.

Nové bundy, vesty a nohavice pre zdravotníckych záchranárov. Oblečenie bude stáť takmer 700-tisíc eur a zabezpečí ho spoločnosť Rempo. Lukratívna zmluva sa doťahovala v období, keď bol na čele rezortu zdravotníctva ešte Tomáš Drucker.

Firmu Rempo vlastnia manželia Dvoreckí a práve s nimi obchoduje Druckerova manželka Lucia. Veľmi výhodne od nich odkúpila pozemky pri Trnave. Podľa komentátora Mariána Leška nemuselo ísť o náhodu.

„Keby som to mal veľmi zjednodušiť, tak poviem, že pán Drucker ako minister zdravotníctva nechal zarobiť Rempo a pani Dvoreckú a pani Dvorecká nechala zarobiť pani Druckerovú," uviedol Leško.

Rempu sa ale nedarilo iba na ministerstve zdravotníctva. Igor Matovič ešte minulý týždeň upozornil, že firma vyhrávala aj na Slovenskej pošte a to v čase, keď jej šéfoval práve Tomáš Drucker.

Viac nájdete v reportáži Lukáša Zuzelku


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Tomáš drucker

Dôležité udalosti