Šiel so synmi na drevo, zabil ho strom

Lesní robotníci
Zdroj: Shutterstock.com

Utrpel vnútrolebečné poranenie.

Pri ťažbe dreva spadol na 49-ročného muža buk, po prevoze do nemocnice už nežil. Nešťastie sa stalo v katastri obce Dobroč v Lučeneckom okrese. Muž išiel so svojimi synmi na drevo. Pri prácach mali naštartovaný lesný traktor a tak nepočul praskanie konárov za ním.

Strom sa uvoľnil a na muža spadol, informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Vašková. Ťažko zraneného otca previezli synovia do lučeneckej nemocnice, lekári však mohli už len konštatovať smrť. Podľa predbežnej lekárskej správy utrpel vážne vnútrolebečné poranenie. Presné okolnosti tragédie polícia vyšetruje.

Pri lesných prácach spadol strom aj na 29-ročného robotníka. Cestu do nemocnice neprežil. Tragédia sa stala vo štvrtok v lese zvanom Rybník v katastri Krompách v Spišskonovoveskom okrese. Strom po zrezaní mladého Krompašana zasiahol vrcholcom.

Ako agentúru SITA informoval košický policajný hovorca Alexander Szabó, muža s ťažkými poraneniami hlavy a hrudníka prevážala sanitka do nemocnice, počas prevozu však zomrel. Okolnosti nešťastia vyšetrujú.

DOBROČ/SITA

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti