Lunter ponúka prácu desiatkam nových ľudí: Jediným kritériom by mala byť profesionalita

Tabuľa BBSK
Tabuľa BBSK Zdroj: TV Markíza

Priemerný mesačný plat na župe je 891 eur v hrubom.

Hľadajú ľudí, ktorí by ich kraj vyšvihli. Vedenie banskobystrickej župy chce do svojich radov získať desiatky nových zamestnancov a to dokonca aj na riaditeľské pozície. Jediným kritériom by mala byť profesionalita.

Deravé cesty, ktoré vyzerajú ako tankodromy. Nedôstojné sociálne a zdravotné služby, či nevyužitý potenciál cestovného ruchu. Aj to sú oblasti, v ktorých chce župan Ján Lunter pridať.

„Aby to nebol kraj, ktorý premrháva svoje príležitosti, ale to, čo v kraji máme, aby sme ponúkli naozaj na rozvoj ekonomický, sociálny a kultúrny," povedal predseda BBSK Ján Lunter.

Odchodom bývalého župana Mariana Kotlebu sa zúžil aj počet zamestnancov na úrade. Momentálne ich tam pracuje 130.

„Mali sme tu ľudí, ktorých kompetentnosť alebo odbornosť nedosahovala požadovanú úroveň. Je to vidieť napríklad na verejných obstarávaniach ohľadom ciest, za ktoré nám teraz hrozia pokuty zo strany ÚVO," povedal riaditeľ Úradu BBSK Matúš Hollý.

Na úrade teraz majú 30 voľných pozícií. Od riaditeľov v šiestich rôznych odboroch, cez vedúcich oddelení až napríklad po referentov v informatike. Priemerný mesačný plat na župe je 891 eur v hrubom.

Viac nájdete v reportáži Ľubomíra Fronka


BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ján lunter

Dôležité udalosti