Lekári bojujú o život mladíka, ktorý horel zaživa v areáli gymnázia v Prešove

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V areáli gymnázia na Mudroňovej ulici v Prešove horel zaživa muž. Na miesto smerovali hasiči i záchranári, priletel aj vrtuľník. 

Hasiči prijali hlásenie o požiari osoby v stredu (31. 5.) ráno asi o 9.30 h. Muža vo veku 23 rokov sa podľa hasičov podarilo uhasiť ešte pred ich príchodom.

„Zasahujúci hasiči poskytli zranenej osobe predlekársku prvú pomoc a zabezpečili miesto pristátia vrtuľníka VZZS, ktorá si následne zranenú osobu prevzala do svojej starostlivosti,“ uviedla Miroslava Knišová z Krajského riaditeľstva HaZZ v Prešove.  

Aj napriek tomu, že utrpel popáleniny, žil a bol plne pri vedomí. 

Prečítajte si tiež:

V kritickom stave

Posádka leteckých záchranárov z Košíc previezla muža na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Šaci.

„Utrpel rozsiahle popáleniny II. a III. stupňa na takmer 80 percentách povrchu tela. Záchranári ho uviedli do umelého spánku a po zabezpečení základných životných funkcií bol v kritickom stave na umelej pľúcnej ventilácii,“ uviedli leteckí záchranári. 

Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica v Šaci patrí, uviedla, že muž bol v stredu ráno na kliniku prijatý vo veľmi vážnom a život ohrozujúcom stave. „Lekári zo všetkých síl bojujú o jeho život,“ dodala Pavliková. 

Presné príčiny a okolnosti udalosti sú vo fáze vyšetrovania. Zisťovateľ príčin, ktorý bol na miesto privolaný, určil predbežne ako najpravdepodobnejšiu príčinu požiaru úmyselné konanie osoby.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti