Krajmerovi našli iné miesto: K novinárom bude bližšie ako kedykoľvek predtým

Bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer (uprostred).
Bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer (uprostred). Zdroj: TASR

Pod palcom teda bude mať okrem iného aj hovorcov prezídia, ktorí denne komunikujú s médiami.

Róbertovi Krajmerovi našli iný flek a k novinárom bude bližšie ako kedykoľvek predtým. Bývalý šéf elitnej jednotky bude riadiť komunikačné oddelenie na policajnom prezídiu. O poslednú funkciu pritom prišiel po zisteniach, na ktoré upozornili práve novinári.


Tibor Gašpar už prezradil, čo bude robiť Róbert Krajmer. Na prezídiu zostáva a zatiaľ aj veľmi blízko prezidentovi a riaditeľovi NAKA.

„Bude zastávať funkciu, možno to už bude v priebehu tohto týždňa, riaditeľa preventívneho oddelenia. Tak ako sme prisľúbili, že nebude na žiadnom oddelení, ktoré súvisí s odhaľovaním a dokumentovaním trestnej činnosti," povedal Tibor Gašpar.

Čo je vlastne oddelenie prevencie, o ktorom Gašpar hovorí? Zrejme málokto vylúštil, čo sa za tým skrýva. Celý názov oddelenia znie Oddelenie komunikácie a prevencie kancelárie Prezidenta policajného zboru.

Pod palcom teda bude mať okrem iného aj hovorcov prezídia, ktorí denne komunikujú s médiami. Práve im novinári posielajú otázky. Toto oddelenie vie medzi prvými, na akých témach médiá pracujú. Mal by mať prístup nielen k novinárskym otázkam ale aj dosah na odpovede, ktoré dostanú. Krajmerov šéf pritom médiá nedávno vinil z jeho odchodu.

„Intenzívny mediálny tlak smerujúci k osobe Róberta Krajmera nemôžem vnímať inak ako bezprecedentné zasahovanie do nezávislosti Policajného zboru, ktoré nemôže byť zo strany príslušníkov Policajného zboru akceptované," povedal ešte koncom marca Peter Hraško.

Teraz k redaktorom ale zdá sa bude mať bližšie ako kedykoľvek predtým. Preto sme sa ho chceli spýtať, či môže garantovať objektívnu komunikáciu s médiami. Telefón nám ale nedvíhal.

„Uvedená funkcia nie je v súčasnosti obsadená a vykonáva ju dočasne poverený policajt. Personálne otázky, najmä v štádiu ich riešenia, nebudeme komentovať," povedal hovorca policajného prezídia Martin Wäldl.

Robert Krajmer odišiel z funkcie krátko po vražde Jána Kuciaka. Bol totiž na mieste činu. Keďže zavraždený novinár písal o jeho prepojení na nitrianskych podnikateľov Bodorovcov, podozrenia z ovplyvňovania vyšetrovania nenechali na seba dlho čakať.

Ďalšie otázky vyvoláva podnikanie jeho manželky. Objavila sa vo firmách s ľuďmi z mafiánskych zoznamov a Markíza zistila, že spravuje podnik, ktorý v minulosti násilne prebralo podsvetie. Krajmer odstúpil z pozície šéfa elitnej jednotky sám k prvému aprílu.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti