Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Týka sa to aj chudnutia

Takto by mali vyzerať silné raňajky.
Zdroj: Shutterstock.com

Vďaka nim si môžeme organizovať príjem kalórii počas dňa.

Staré dobré príslovie - Raňajky zjedz sám, s obedom sa podeľ s priateľom a večeru daj nepriateľovi - v Teleráne potvrdil aj uznávaný odborník Igor Bukovský.

Tvrdí, že raňajky sú pre nás najdôležitejšie jedlo dňa. "Výdatné raňajky, priemerný obed a ľahká večera sú najlepší spôsob, akým si môžeme organizovať príjem kalórii počas dňa," konštatoval.

V izraelskej štúdii porovnávali dve skupiny ľudí. V prvej tri mesiace obéznym diabetikom nastavili spomínaný režim jedla a v druhej diabetici jedli šesť jedál počas dňa. Ľudia v prvej skupine schudli päť kilogramov, v druhej pribrali skoro poldruha kilogramu.

"V prvej skupine mohli diabetici znížiť po troch mesiacoch dávku inzulínu o 20 jednotiek, v druhej ho museli zvýšiť. Zaujímavé je, že títo ľudia po dvoch týždňoch, skôr ako schudli, mali lepšie hodnoty skôr, ako začali chudnúť," povedal Bukovský.

Zdroj: Shutterstock.com

A v čom je pre náš organizmus dôležitá pažítka a medvedí cesnak z hľadiska vitamínov? Odpoveď nájdete vo videu i dôvod, prečo je dôležité ich dať do horúcich placiek.BRATISLAVA/zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti