Zajtra sa nikde nechystajte. Počasie vám to pokazí

Daždivé počasie - ilustračná snímka
Zdroj: shuterstock.com

Bude vás bolieť aj hlava, ohlási sa reuma.

Dnes sme sa na viacerých miestach zobudili do zamračeného a upršaného rána.

Družica

Takéto oblačné až zamračené počasie vládne nielen u nás, ale aj nad južnou a nad západnou Európou, kde sa rozprestiera rozsiahla oblasť nízkeho tlaku vzduchu s viacerými stredmi tlakových níži.

K nám dnes zasahovala oblačnosť so zrážkami, ktorá je spojená s tlakovou nížou nad juhovýchodnou Európou.

Zrážky

Zajtra bude situácia podobná. Stále sa budú vo vlhkom a teplom vzduchu tvoriť prehánky, alebo popoludní aj búrky, pri ktorých môže lokálne napršať okolo 10 až 15 mm zrážok.

Teploty

Ako som už spomínala, stále k nám bude prúdiť teplý a vlhký vzduch od juhovýchodu a preto Slovensko zostane aj zajtra v teplotnom pásme 15 až 20 stupňov, iba na juhu môže byť aj teplejšie.

Vietor

Dnes fúkal iba slabý vietor a zajtra to bude podobné. Má fúkať zväčša od juhovýchodu a to rýchlosťou do 20 km/h. Zosilnie iba prechodne a to pri búrkach.

Včera vystúpila teplota popoludní na viacerých miestach až na 24 stupňov, v Dudinciach bol letný deň, namerali tam až 25st. Dnes už boli teploty zhruba o 3 až 8 stupne nižšie.


Samozrejme prevládalo oblačné počasie s prehánkami, prípadne búrkami, ktoré sa tvorili najmä poobede a k večeru.

Doprava

Zajtra si dajte na cestách pozor na hmly, ktoré sa budú tvoriť v ranných hodinách a radšej spomaľte ak vás prekvapí silná prehánka, prípadne búrka.

Noc

V noci bude zväčša oblačno, na niektorých miestach až zamračené spočiatku ešte so zrážkovou činnosťou. Do rána sa ochladí na 13 až 7 stupňov. Nad ránom sa budú tvoriť lokálne hmly.

Začína sa víkend, na nejaké vonkajšie aktivity to veľmi nebude. A možno aj niektorým dážď neprekáža, každopádne rátajte s tým, že zajtrajší deň sa bez neho nezaobíde

Západné Slovensko

Na západnom Slovensku bude oblačné až zamračené počasie s prehánkami, alebo búrkami a to najmä popoludní. Teplota vystúpi na 19 až 23 stupňov.

Stredné Slovensko

Podobné oblačné až zamračené počasie na viacerých miestach s prehánkami, dažďom, alebo aj s lokálnymi búrkami čakajte zajtra na strednom Slovensku. Teplota popoludní vystúpi na 17 až 22 stupňov.

Východné Slovensko

Ani východ našej krajiny neminie zajtra prehánkové a oblačné počasie s ojedinelými búrkami a teplotou od 17 do 23 stupňov.

Hory

Na horách bude pokračovať vlhké oblačné až zamračené počasie s prehánkami a popoludňajšími lokálnymi búrkami. V nadmorskej výške bude 1 500 metrov bude okolo 7 stupňov.

Biopredpoveď

Podobne bude aj v nedeľu, teda premenlivo oblačno s prehánkami, prípadne aj búrkou. Bio zostáva na 3, teda aj naďalej budeme pod vplyvom miernej záťaže.

Trojka v spojení s premenlivým aprílovým počasím nám môže spôsobovať depresie, reumatické bolesti a napr. aj migrény.

Predpoveď do pondelka

Ďalšie dni tiež nič nové v počasí neprinesú. Stále bude pod vplyvom oblasti nízkeho tlaku vzduchu a neustále k nám bude prúdiť aj teplý vzduch od juhovýchodu.

Znamená to, že bude pokračovať premenlivá oblačnosť, v noci ojedinele, cez deň na mnohých miestach s prehánkami, alebo búrkami. V ranných hodinách sa budú tvoriť hmly.

Denná teplota sa bude pohybovať od 16 na severe, do 24 stupňov na juhu Slovenska.

Aj noci budú naďalej teplé, mrazy nehrozia, na juhu sa budú nočné teploty pohybovať okolo 11 až 12, na severe okolo 5 až 7 stupňov.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti