Letisko v Bratislave predstavilo novú pozorovateľňu

Pozorovateľňa na bratislavskom letisku
Pozorovateľňa na bratislavskom letisku Zdroj: TASR

Bude otvorená nepretržite 24 hodín denne.

Fanúšikovia letectva či verejnosť môžu sledovať prílety a odlety lietadiel na bratislavskom letisku z novej pozorovateľne. V piatok ju slávnostne otvorili predstavitelia Letiska Milana R. Štefánika spolu s nadšencami letectva.

Pozrite sa, ako vyzerajú vyhliadky na letiskách v iných mestách po celom svete!

Vyhliadka sa nachádza za oplotením letiska v blízkosti dráhy 31 a pre ľudí je prístupná z bratislavskej mestskej časti Vrakuňa. "Otvorili sme miesto, ktoré sme pripravili pre verejnosť, pre fanúšikov fotografovania lietadiel, pre rodiny s deťmi, skrátka pre kohokoľvek, kto sa bude prechádzať okolo dráh letiska," opísala hovorkyňa letiska Veronika Ševčíková.

Vyhliadka so schodmi a lavičkou je vysoká 1,5 metra. Je zhotovená tak, aby mohol dospelý človek fotografovať lietadlá nad výškou oplotenia letiska. "Bude otvorená nepretržite 24 hodín denne," doplnila Ševčíková.

Zdroj: TASR

O vybudovanie takejto vyhliadky sa dlhodobo usilovali najmä fanúšikovania fotografovania lietadiel, takzvaní spotteri. "Diskutovali sme s letiskom o tomto projekte viacero rokov," priblížil Juraj Ondruš z občianskeho združenia Airliners.sk, ktoré združuje nadšencov letectva.

Vybudovanie takejto pozorovateľne nie je podľa jeho slov po technickej stránke náročné, komplikované to bolo z hľadiska získania všetkých potrebných povolení. "Máme to, čo sme naozaj chceli. Som veľmi rád za celú spotterskú komunitu, komunitu fanúšikov letectva, že sa to podarilo," opísal Ondruš.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti