Domáce

Ľudia nakupujú podľa hodnotení na webe

Telerano, Nakup cez internet

A firmy nie sú schopné všetko vyhodnotiť.

Obsah sociálnych médií, ktorý tvoria užívatelia, vplýva v súčasnosti čoraz viac na nákupné rozhodovanie spotrebiteľov. Tvrdí to na základe vlastnej analýzy spoločnosť GfK.

"Na webe vzniká buzz, ktorý firmy nedokážu úplne riadiť a v rukách ho majú viacej reálni užívatelia cez zdieľanie svojich skúsenosti a názorov na firmy a ich produkty," uviedla spoločnosť.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Užívatelia internetu najviac diskutujú na sociálnych sieťach o značkách telekomunikačných operátorov, pričom ich podporné aktivity patria medzi top témy, ktoré ľudia najviac preberajú na webe. Diskutujúci tiež radi zdieľajú svoje skúsenosti so zákazníckym servisom operátorov a zhruba jeden z piatich príspevkov sa týka práve tejto oblasti.

Firmám tak nestačí iba sledovať tok konverzácií v internetovom prostredí, ale mali by čím skôr porozumieť aj súčasnému statusu svojej značky v sociálnych médiách.

Tie sú najfrekventovanejším miestom a užívatelia tu generujú najviac názorov a skúseností na margo jednotlivých značiek.

"Štúdia ukázala, že telekomunikačné firmy by sa mali zamerať predovšetkým na monitoring a analýzu príspevkov na sociálnych sieťach," skonštatovala GfK.

U viacerých telekomunikačných spoločností bol podľa prieskumu zaznamenaný významný podiel negatívnych príspevkov a v priemere 60 % komentárov nebolo pozitívnych. Negatívne povedomie totiž šíria takmer výlučne skutoční užívatelia.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti