Doteraz ho chránili, lebo svedčil. Teraz má na krku štyri obvinenia z mafiánskych vrážd

Lehel Horváth.
Zdroj: TV Markíza

Po tom, ako mal dobiť manželku a podhodiť ju levovi, sa všetko zmenilo.

Kľúčového svedka mafiánskych vrážd z dunajskostredského podsvetia už zdá sa, jeho svedectvá, neochránia. Mužovi, ktorý sa priznával, že na obete strieľal, porcioval a aj ich zakopával, obvinenia dočasne odložili. Po tom, ako mal dobiť manželku a podhodiť ju levovi, sa všetko zmenilo.

Lehel Horváth si užíval slobodu aj napriek tomu, že sa sám priznával k účasti na najbrutálnejších zločinoch. Pomohli mu svedectvá. Vypovedal proti vlastným.

Prischla mu prezývka "hrobár", lebo na pozemku bývalého družstva, ktoré mu patrí, zakopával obete do hlbokých jám. Jeho zlaté časy sa ale, zdá sa, už skončili.

Všetko sa zlomilo, keď mal napadnúť manželku. „Nie, to je všetko klamstvo. Moja manželka je nepríčetná, pije, berie lieky," povedal nám ešte 8. marca Samotný Horváth.

Žena mala mať pomliaždené pľúca, zlomené rebrá, ale aj hrudnú kosť. „Tuto pán domáci dobil manželku a chuderka už bola nevládna, tak ju, mal tam svojho miláčika levíka, tak ju položil k levíkovi," opísal nám v rovnaký deň sused.

Lev jej nič nespravil. Ženu niekto naložil do auta a vysadil v obci, kde žijú jej rodičia. Horvátha aj jeho syna obvinili z ublíženia na zdraví a nebezpečného vyhrážania. Sudca ich poslal do väzby. Teraz si prípad prevzala NAKA.

Podľa našich informácií žena pôvodné trestné oznámenie stiahla. Elitní vyšetrovatelia však vyšetrujú ďalej a tvrdia, že jej súhlas na stíhanie nepotrebujú.

Chceli sme sa na to spýtať aj jej, ale priamej odpovede sme sa nedočkali. Viac nevie ani advokát Ladislav Pongrácz, ktorý Horvátha zastupoval na súde. Potvrdil nám, že už mu zastupovane vypovedal. Vraj sa nezhodli na obhajobe. Lehela Horvátha doteraz v prípade vrážd chránili, mal dočasne odložené obvinenia.

Podľa našich informácií je dnes už všetko inak. Okrem členstva v zločineckej skupine, mu pripisujú štyri vraždy. A s kým mal zločiny páchať?

Po vyvraždení pápayovcov prevzal dunajskostredské podsvetie Ľudovít Sátor. Práve do jeho gangu patril aj Lehel Horváth. Pripisujú im množstvo vrážd. Azda najbrutálnejšie sa mali porátať s vlastným členom vražedného komanda Andrejom Reiszom, ktorého zastrelili v roku 2006. Jeho telo mali rozporciovať, kusy pomlieť a následne hodiť do Malého Dunaja.

Práve na rozporciovaní a pomletí pozostatkov sa podľa obvinení podieľal aj Lehel Horváth.Andrej Reisz dodnes figuruje v policajnom pátraní, lebo jeho pozostatky nenašli.

O štyri roky neskôr sa zbavili aj šéfa skupiny Ľudovíta Sátora. Strieľal Lehel Horváth, čo nám potvrdil aj na mikrofón.

Sátorovo telo dodnes nenašli. No a aby toho nebolo málo - Lehelovi Horváthovi pripisujú aj účasť na vraždách dvoch bielych koní, ktoré vykopali na jeho pozemku.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Lehel Horváth

Dôležité udalosti