Ďalší zvrat v kauze kvetinárky Evy, ktorá si mala objednať vraždu manžela

Eva Zámečníková.
Zdroj: TV Markíza

Prípad sa znova vracia na Špecializovaný trestný súd.

Prípad kvetinárky Evy Zámečníkovej sa znovu vracia na Špecializovaný trestný súd. Rozhodol o tom Najvyšší súd, ktorý nesúhlasí s tým, že ju pred rokom oslobodili. V tomto prípade ide pritom už o štvrté rozhodnutie súdu.

Mala si objednať vraždu manžela

Z pôvodných deviatich rokov za mrežami bol zrazu oslobodzujúci verdikt. Českú podnikateľku obžalovali z objednávky vraždy manžela. Prípad dostal nový rozmer po tom, čo sa dostal na Najvyšší súd. Ten odhalil závažné pochybenia vo vyšetrovaní.

Eva Zámečníková si podľa obžaloby likvidáciu svojho manžela dopredu naplánovala. A na špinavú robotu si najala svojho vtedajšieho kamaráta. Sľúbila mu za to 50-tisíc eur.

"Povedala mi, že ho zaškrtím, že som dosť fyzicky zdatný na to, že Ľudvíka upracem. Hovorím - v poriadku, ako si predstavuješ, tak bude," tvrdí kľúčový svedok Martin Adamkovič.

Motívom vraždy mal byť majetok. Adamkovič ale cúvol a o všetkom informoval políciu, s ktorou začal spolupracovať, na podnikateľku nasadili odposluchy.

V roku 2015 posla špecializovaný súd Evu Zámečníkovú na deväť rokov za mreže. Odvolala sa a najvyšší súd kauzu vrátil späť do Pezinka.

Spochybnil i viacero dôkazov. Adamkovič totiž na začiatku vystupoval v pozícii agenta, čo náš zákon neumožňuje. Všetky dôkazy, ktoré takto polícia získala tak, ako keby neexistovali. Súd tak pôvodný verdikt musel zásadne skorigovať.

"Špecializovaný trestný súd rešpektujúc právny názor najvyššieho súdu obžalovanú oslobodil, pretože nebolo dokázané, že sa stal skutok, pre ktorý je stíhaná," povedala hovorkyňa súdu Katarína Kudjaková.

Zámečníková, ktorá obchodovala s kvetmi, si rozsudok osobne nevypočula. Údajne sa necítila dobre, našli sme ju vtedy ale v aute pred súdom. "Perfektný pocit, oslobodená, je to tak, ako to malo byť hneď na začiatku," povedala.

Na otázku, či to bolo vykonštruované zo strany svedka povedala, že keby nie, tak by to takto nedopadlo. "Bolo niekoľko dôvodov. Ktorý z nich je pravdivý, neviem a nebudem to ani skúmať. Na to tu bol súd, aby to preskúmal," reagovala po skončení súdu oslobodená kvetinárka.

Prokurátor s rozhodnutím súdu nesúhlasil a hneď sa odvolal na najvyšší súd. 


BRATISLAVA/kacs

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Eva zámečníková

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.