Ikea varuje zákazníkov. Táto varná doska je chybná, potrebuje opravu

Chybná plynová varná doska ELDSLÅGA.
Zdroj: Ikea

Zákazníkov vyzýva, aby nepoužívali veľký horák v pravom hornom rohu a kontaktovali spoločnosť.

Plynové varné dosky Eldslaga, ktoré si spotrebitelia zakúpili v sieti IKEA pred 1. januárom 2018, je potrebné nechať opraviť. Preventívne upozornenie, týkajúce sa tovaru zakúpeného v Európe, vydáva samotná spoločnosť na základe zistení kontrolných orgánov v Belgicku.

"Pri výrobe došlo u dodávateľa k omylu a do jedného z horákov varnej dosky bol nainštalovaný nesprávny vstrekovací plynový ventil, čoho dôsledkom sú zvýšené emisie oxidu uhoľnatého (CO) nad povolené limity EÚ," ozrejmila spoločnosť. "Skúmanie preukázalo, že nehrozí zvýšené nebezpečenstvo požiaru alebo výbuchu, nemáme hlásené žiadne prípady nehody," zdôraznila spoločnosť.

Vyzýva však svojich zákazníkov, ktorí si takúto varnú dosku zakúpili, aby prestali používať veľký horák v pravom hornom rohu varnej dosky (ostatné horáky sú bezpečné) a obrátili sa na Kontaktné centrum IKEA na tel. č. 02/48 226 111.

Na odstránenie chyby je potrebné, aby zákazníka navštívil servisný technik a varnú dosku opravil. "Táto služba je bezplatná. Doklad o kúpe (pokladničný blok) nie je potrebný," uviedla spoločnosť.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.