Detská knižka o sexe pobúrila rodičov

Sex je pre nás viac prospešný, ako si možno myslíme
Sex je pre nás viac prospešný, ako si možno myslíme Zdroj: shuterstock.com

Spisovateľka vôbec pri opise styku nepoužila metafory, opísala to reálne a detailne.

Určite ste sa aj vy stretli s tým, že vaše ratolesti sa vás opýtali, ako prišli na svet. Povedať im v 21. storočí, že deti nosí bocian asi nie je celkom správne a deti už na to dnes nereagujú.

Svedčí o tom aj detská knižka o sexe, ktorá popísala pohlavný styk bez prikrášlenia. Učebnica však vyvolala vlnu nevôle rodičov po celom svete.

Úplne naplno popisuje a názorne ukazuje, ako deti prišli na svet. Autorka Fiona Katauskas nepoužíva metefory, ako to býva v podobných prípadoch zvykom, ale všetko opisuje detailne, píše portál dailymail.co.uk

Knižku v austrálskom obchode vyfotil zákazník. S rozhorčeným komentárom ho na sociálnej sieti zdieľala stránka Augurn2144: "Môže mi niekto vysvetliť, prečo sa niečo takéto predáva v detskej sekcii? Pozrite sa na tie obrázky a slová!"

Názov knihy môžeme preložiť ako "Úžasný a pravdivý príbeh o tom, ako vznikajú deti (The Amazing True Story of How Babies Are Made). A podľa zverejnených obrázkov spisovateľka pre prikrášľovnaia popisuje základný pohlavný styk rodičov a celý proces plodenia dieťaťa.

Zdroj: Facebook/Auburn2144

"Aby sa spojilo vajíčko a spermie, musia sa spojiť žena s mužom. Môžu začať bozkávaním a dotykmi bez oblečenia. Dospelí sa pri tom cítia zvláštne a vzrušene. Čoskoro je ženina vagína vlhká a mužov penis tvrdý. Potom ho do nej zasunie a ich telá do seba zapadnú ako puzzle," píše sa v knihe, ktorá stojí 12 austrálsky dolárov, čo je v prepočte 7,45 €.

Zdroj: Facebook/Auburn2144

"Tomu hovoríme milovanie. Muž vo vnútri ženy pohybuje penisom hore a dole, čo v oboch vyvoláva šteklivý, vzrušujúci a veľa láskyplný pocit. Ako sa pocit zosilňuje a zosilňuje, muž sa pohybuje rýchlejšie a rýchlejšie, až semeno, ktoré je uložené v semenníkoch, vystrelí z penisu do ženinej vagíny," píše sa v učebnici.

Zdroj: Facebook/Auburn2144

Rodičia v komentároch označujú knižku za nevhodnú. Nájdu sa však aj takí, ktorí by deťom knižku kúpili. Myslia si totiž, že metafory sú zbytočné a deti by sa mali o sexe učiť bez obalu.

LONDÝN/zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti