Domáce

Stratený Tomáš zo Želiezoviec: Hľadajú ho pod Mont Everestom

Stratený Tomáš v Himalájach
Zdroj: TV Markíza,

Nebolo to však pri výstupe.

Prešiel 15-tisíc kilometrov a potom bez stopy zmizol. Dvadsaťosemročný Želiezovčan sa stratil pod Mount Everestom v Nepále počas svojej cesty okolo sveta na bicykli. Nezvestný je už týždeň.Pátrajú po ňom miestne úrady v Nepále.

Šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák požiadal svojho rezortného nepálskeho partnera Mahendru Bahádura Pándeja o súčinnosť pri pátraní po stratenom Slovákovi, ktorý je nezvestný od nedele 20. apríla. Ministri dnes spolu hovorili telefonicky.

Zdroj: TV Markíza,


Mladík sa stratil sa vo výške 4 500 metrov v regióne Mount Everestu v Himalájach. V piatok (25. 4.) aj dnes po ňom pátrala helikoptéra. Na jej palube bol aj syn honorárneho konzula SR v Káthmandu, ktorý prevzal osobný majetok, peniaze a dokumenty, ktoré sa našli v izbe nezvestného mladíka.

Lokalizácia jeho mobilu nie je zatiaľ úspešná. Podľa Gandela mobil zvoní, nikto ho však nedvíha.

Slovenský zastupiteľský úrad (ZÚ) v Naí Dillí, ktorý je od začiatku prípadu maximálne súčinný s nepálskymi úradmi, požiadal české veľvyslanectvo v Indii o asistenciu s využitím zastúpenia ČR v Nepále. Zastupiteľský úrad je v kontakte s rodinou nášho občana aj s honorárnym konzulátom SR Káthmandu.
BRATISLAVA, KÁTHMANDU/TASR - aktualizované

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.