Platba mobilom? Asi najzbytočnejší vynález

Ilustračné foto
Ilustračné foto Zdroj: Reuters

Podľa nemeckých spotrebiteľov neprinášajú platby pomocou mobilnej aplikácie žiadnu pridanú hodnotu ani dodatočný komfort.

Platenie pomocou mobilného telefónu môžu nové technológie prekonať skôr, než sa vôbec v Nemecku rozšíri. Podľa nemeckých spotrebiteľov neprinášajú platby pomocou mobilnej aplikácie žiadnu pridanú hodnotu ani dodatočný komfort. Vyplýva to zo štúdie konzultačnej spoločnosti Oliver Wyman, na ktorej sa zúčastnilo zhruba 2000 spotrebiteľov.

Len 7 % spotrebiteľov aspoň raz zaplatilo smartfónom a 33 % si to vie predstaviť aj v budúcnosti. V porovnaní s Čínou, kde ľudia bežne platia smartfónom, v Nemecku neexistuje žiadne riešenie pre plošné rozšírenia tohto spôsobu platenia. Navyše bezkontaktné platenie bankovou alebo kreditnou kartou je praktickou alternatívou.

Takmer okamžité platby s pomocou systému Instant Payment a nová vlna inovácií technologických koncernov sa môžu mobilné platby v klasickom zmysle stať bezpredmetné. "Natíska sa otázka, či mobilné platby budú ešte vôbec potrebné," konštatuje sa v štúdii.

FRANKFURT NAD MOHANOM/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Telekomunikácie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.